Особисте господарство " Кізонька, моя мила"

Звичайно , зі своїх.:wink:

Нина, а расскажите про буряковую яму!

1 лайк

Маша, я буду описувать свою бурякову яму. Колись ми держали 3 корови, бички, то треба було зберігати буряки. Викопали її екскаватором -квадратну, сторона десь 2,5 м -3м. і дуже глибоку, прийшлося дно засипать піском. Стіни вимурували цеглою.Верх забетонували Зробили лаз , спускаємось по драбині. Раніше там зберігали кормові буряки. Вміщалося в неї більш , як машина буряків. Зараз половину ями закладаємо буряками, чоловік їх викладає, як пляшки шампанського. А зверху буряків можемо класти гарбузи. Там же зберігаємо моркву, столові буряки, яблука. Накриваємо кришкою із спецільної сітки,щоб миші не лазили, а при негоді- суцільна кришка - металева.

5 лайков

Вот жаль, что я раньше не спросила! Могла ж прям и увидеть вживую…
То есть яма сама по себе, вне погреба? Или в самом погребе?

1 лайк

Маша, все можна виправить, приїдеш ще до нас і побачиш. :wink: Яма викопана рядом з погребом, біля задньої стінки погреба.

1 лайк

А глубина больше 3 метров?

1 лайк

Глибина десь теж 2,5-3м.

1 лайк

І у нас така, нам досталася, коли хату купили. Окремо від погреба. Потім ми над нею добудували гараж-склад , і яма получилась ще і під кришою. Кришка дерев"яна, теж буряки, і яблука, і морква там. Глибина десь 2 метри. Ніколи нічого не замерзає.

4 лайка

Век живи, век учись! Спасибо, Нина и Ольга!
Возьму на заметку! Нам прям вот именно такое и надо!
Нина, а какая корморезка у Вас? Чую в этом году обычной тёркой уже не обойдусь.

1 лайк

Маша, корморізка заводська. Чоловік саморобне не признає. Купували давно. Добре знаю,що була дорога, майже по ціні проданої свині. Маша, пошукай на ОЛХ. Ми недавно купили млин білоруського виробництва, дуже задоволені, потужний і тихо робить. Думаю, що і корморізки вони випускають.

2 лайка

І я вставлю свою копійку. На корморізці треба дивитися на ножі, щоб можна було їх замінити,щоб на болтах були, бо можуть швидко зноситися, як желізо погане. І щоб стружка виходила не крупна, тоді і птиці можна натерти. У нас на базарі є, по ціні десь 1500-2000.З мотором, на звичайну електромережу, не на 3 фази.

4 лайка

Картоплю вже викопали, бур’ян прибрали, так сьогодні спішили,бо боялись що піде дощ. А його не було. А ще в мене , як кажуть діти, - новина. Задалась ціллю купити - духовку з конвенцією за вторговані гроші за сир. І вчора мені її привезли , правда б\у, з Німеччини. Ще не випробувала, не зі всіма "кнопочками"ще розібралась. Та і в інтернеті щось інструкції не знайшла. Нічого, жду “продвинуту” молодь, і вони зі всім розберуться, а з мене - пиріжки з сливами.:joy:

16 лайков

Ніна Василівна, ВІТАЮ з дуже потрібною покупкою! Для бабусі — необхідна річ, щоб балувати онучат смаколиками! Нехай служить довго і гарно, Вам на радість :hugs:

4 лайка

Дякую, Мар’яночко. Покупка дійсно, потрібна. Я ,як кажуть люди, “з тістом дружу”. І вже замучилась зі старою духовкою, в ній датчик температури накрився. То чоловік вставив терморегулятор з утюга. Я й до нього приспособилась, але оте совання дечками вверх- вниз мене напрягало добре.Та і випічка від цього страждала. А печу я часто, в мене всі люблять пиріжки.Ото і виникла у мене така забаганка.:yum:

4 лайка

А у мене сьогодні пиріжки із сливами , але не дріжджові, а на сироватці. Оце наїлась, напилась молока і жду реакцію. Чогось останнім часом не можу молока пити, кисле(кефір) хорошо. Навіть сметану не їм. А духовка - то хороше діло. У мене газова з грилем, все печу і тихенько дякую чоловікові, що таки мене не послухав і купив дорожчу газову плиту. Грошей, як завжди, було в притик. Але ж викрутились. Було це давно, років 12 назад.

7 лайков

Олечка, с содой делаете? А подробней можно?:thinking:

1 лайк

Та звичайне тісто, 2 яєць, 300мл. сироватки, сіль, сода, 2 стол.л. цкру, борошно і ложка смальцю (свинячий жир). Маргарин не використовуюЗамісила тісто і випікаю пиріжки. Смачні вийшли із сливами.

3 лайка

Дівчата , я сьогодні добряче стресонула. Продає тітка по чоловікові хату. , вірніше продала, 18серпня. Спитала у нотаріуса, який строк вона має право пожить,бо і з городу треба зібрати і трошки порозсовувати речі, дещо продати.Та їй дала на виселення місяць. Ще з літа вивісила об’яву, а вчора знайшлися купці на цеглу, так мати покупців таке влаштувала, що ті бідні чоловіки не знали,куди дітися. Викликали с.голову,ну і ми з чоловіком пішли,тітка вже старенька,онкохвора, їй хвилюватися не можна, а вони таке городять, що ні в які ворота не влазить. Вони вже бачте вже власники всього движимого і недвижимого. А де ж совість людська? А ще і сусіди і коли купляли, то так гарно стелили…Не бояться люди гріха, одна жадоба в очах.

1 лайк

А чому при продажі не обговорювали, що та цегла не входить до проданої хати? Тут може бути двояка ситуація. У мене родичка купила хату з усим що є в хаті і у дворі, від ложки-чашки до коврів і пральних машин. її нотаріус підказала, що все треба в договорі купівлі-продажу прописати. Там бабка померла, а діти живуть в Тюмені і по відомим причинам сюди не приїдуть Хату по дорученню продає родичка,померлої, яка живе в Жашкові. Ото щоб не було “разночтєній” все і прописали.

3 лайка

Оля,все було обговорено усно, покупці сусіди, надіялись на взаєморозуміння. Вся вулиця шокована.