Особисте господарство " Кізонька, моя мила"

Інночка, в нас огороди виорані з осені. Мотоблоком прокультивували і посадили цибульки, часник , моркву, горох і трошки ранньої картоплі. І основну вже можна садити, але якби пройшов хоч невеличкий дощик, бо є грудка. А нам треба розпушений грунт, бо садимо саджалкою.

3 лайка

Понятно, у нас так не принято, весною все пашут. Но думаю, так как делаете вы, поменьше сорняков. Мотоблок хорошая штука.

1 лайк

Інна, у вас же на Чернігівщині пісчані землі, волога швидко вивітрюється і тому у вас весняна оранка. А у нас чорнозем, якщо не виоремо з осені, то весною уже нема чого робить із землею. Вона виорана вмить засихає, що потім хоч сокирою рубай. А якщо з осені, то за зиму вона “визріє”, і весною вже навіть розсипається. А ще наш огород на південь, то стараємось дуже рано садити.:thinking:

2 лайка

Ой нет, у нас тяжелый суглинок, увы. Про Нежинские чернозеы у бабушки остались одни воспоминания. Теперь каждый год целина, хоть киркой колупай, хоть чем. После дождя - солнце пару дней и все, цемент.

2 лайка

То, мабуть, і ви спробуйте виорати на зиму.

1 лайк

Ми вчора переробили город мотоблоком, до вечора ще встигла посіяти сінку, салати і “гектар” моркви, щоб і кізкам було. Сьогодні вигрібала залишки коріння на люцерці, яку виорали восени, то це ж пісня, м"якенько, наробилася, але і перегребла соток 5 після обіду. Частину площі засіємо буряком, решту - суданкою.Завтра теж плануємо починати садити картоплю, як здоров"я позволить.

6 лайков

А в мене гній весь сухий лежить на городі, чекаю дощу, щоб хоч трошки змочило, бо переорати то переореться, а потім все боронами згребеться і дармова робота получиться. Вже аж руки чешуться шось садити

1 лайк

Ми восени вивезли гній і приорали, після вчорошньої обробки геть і не видно ніде. У нас всі орають під зиму.

4 лайка

Сьогодні наробилася і ніг не чую. Закрила 50 банок соку березового. чоловік другий кусок огороду закультивував, планує на ньому сад садити. а я вже запланувала в міжрядді ой-йо-йой скільки всього посіяти і посадити:rofl: а садок вирішили садити, щоб мені менше роботи було:heart_eyes:все мені на огірочки не вистачає.:laughing:

7 лайков

Ніна, то якби сказали на танці, то може ми б ще побігли. Садимо картоплю під рало , я і чоловік. Добре, що земля гарно вироблена, м"якенько. Але так сохне, що тільки шелестить. А на огірочки я в цьому році оставила, як хотіла. А то мені завжди тісно,

4 лайка

Оля, танці , то святе було:yum: Дуже люблю танцювать. А огород сохне миттю і в нас Ми гарно розробили основний огород ще до Паски, картоплю не посадили , бо соком займався. А тепер завтра в планах полити огород і ще раз розпушити, щоб безпроблемно саджалкою садити.:blush:

4 лайка

Ми плануємо завтра закачати воду із скважини в бочку, треба поливать салат, моркву, сіянку. А може на середу дощ буде? Зараз все роблю біля хати, наша Белізка така , єлі ходить. Як ляже, то наче родить збираїться. Заглядаю, як у віршах Віри Чорної. А ще ж є інший город, близько, але не під хатою. Там буде картопля, буряки, гарбузи. То вже на вівторок. У нас в понеділок проводи, то нічого не робитимемо. От якби ще десь урвать кусочок землі на люцерку. Правду кажуть мені, що я на свого діда, татового батька, похожа. Дід був куркуль, мав п"ять синів, корову і був розкуркулений.

4 лайка

Про куркулів особлива тема. Розказувала мама , як вони вижили в голодовку завдяки корові. А після шкільної пропаганди про багатіїв-куркулів, мама завжди казала:
-Які вони куркулі? Це були великі хазяйни, які трудилися зранку до ночі, а ледарям і п’яницям дісталася скотина, яка і зиму не перезимувала,бо вони її не годували і,взагалі , поняття не мали, як за худобою ходити.

6 лайков

Оля, це в тебе напружені дні,я маю на увазі Окіт Белізки . Оля, в понеділок молодий місяць наступає, то тоді і жди.:thinking: Нехай все буде благополучно:hugs:

1 лайк

Я собі насіння трави всякої купила, райграс, віку, вівсяницю, суданку, люцерку, тимофіївку. Почула, що мав бути дощ, побігла до сусіда-взяла борони, і як кобила пішла вручну шкрябати кошару, щоб посіяти траву під дощем. Чекала я, чекала того дощу, так і не дочекалася. Чую вночі лиє той дощ, я аж в ліжку підскочила, думала бігти сіяти, але не пішла.
Раненько, коз подоїла і з мощним фонаріком по кошарі ходила сіяла траву, хоть і під дощ не попала, за то на мокре порозкидала

7 лайков

Наташа,уявила картину: ще тільки сіріє, а ти під ліхтарик сієш. :rofl:що робить козоманія з людей:joy:

8 лайков

То точно так і було, десь 4.45 ранку, ще й вітер почав дути сильний. Після того дощів так і не було

1 лайк

Після того дощів так і не було

Наташа, то ти його налякала.:yum:

1 лайк

Ніно, в нас на середу дощ передають на цілий день. Тому треба встигнути до середи обсадитись, а в середу полягаемо на диван, та позакидаємо ноги догори. :smile:

2 лайка

Ото вже точно, як усе посадимо, то ноги вже не задерем. Ходила тільки що кіз доїть, поцілувала Белізку, вуха гарячі - піду спать, завтра буде новий день і новий місяць…

2 лайка