OLGA Ольга "Кози над Тікичем"

Оля, що за гриб? Як його звать)? У нас такы бувають, але не беремо, боїмося.

Гриб по народному називають яєчник, а по книжному - боровик, дубовик. Боровиків (білих грибів) багато підвидав. Подивіться в Вікіпедії, смачні. А ті що маленькі на старому мурашнику - синьогуби, теж боровики. Дуже смачні гриби. На зрізі синіють, не гірчать. Є схожі на них гриби - печіночний гриб, не ядовитий, але дуууже гіркий.

3 лайка

О, то ми печіночні колись брали, але я сплутала, давно то було. Такі гарні на вигляд а гіркущі, собацюритакі, шо очі вилазять. Кума їх набрала трохи, бо місцеві люди сказали, що не отруйні а гіркоту вони якось вимочують. Але ж не сказали, як, хоч ми їх ну, дууже просили. Але кума в мене хазяйка ще та) :heart_eyes: Днів зо три мочила в усьому вряд. А тоді насмажила і покликила в гості. Перед цим сама наїлася. Пройшло. Наставила кума всього на стіл, і для профілактики невеличку півлітерку 60-ти градусної. Ми тих градусів поналивали на дно, придушили, чим Бог послав. А Бог послав повен стіл. Ну і по шматочку грибочка пожували. Гірке. Тьху! Нареготались, наспівались. А грибочки собі в тарілочці остались на столі не з"їдені.

6 лайков

А на вид выглядят, как польские. Ото бы я нахапала.

2 лайка

Инна, у нас якимись “польскими” потравились. Є ще схожий сатанинський гриб. На вид дуже красивий. В ножці аж з самого низу в середині ясне як жовток, овальне “яєчко”

Я грибник не очень хороший. Поэтому, когда есть хоть какие-то отличия от нормального, я гриб не беру. Часто бывает, что на срезе фиолетовое становится со временем. Такие тоже выбрасываю. Потом, готовкой занимается, в основном, мама. Она так и вываривает, что и мухоморы можно кушать, наверное) Любые грибы варит в большом количестве воды 3 раза минут по 10, только потом жарить.

2 лайка

Якийсь різновид є. Можна їсти, пишуть люди, але дуже молоді.

Гриби відварюю 15 хв. у малій кількості води. Закипіли, зняла пінку на малесенький вогонь, інакше розваряться, це ж губчасті гриби. Відцідила і жарить. Якщо ідуть на консервацію, то промиваю просто холодною водою, щоб розсіл був прозорий.

Первый признак польского гриба это при вдавливания или оставляет синие следы, а так же на срезе. А сатанинский гриб он розовато желтоватый и на срезе краснеет. Так же в большинстве случаев произрастает на юге. У нас он редкость. Да, он ядовитый, но что бы умереть от него, нужно съесть много. Но думаю что просто будет большая рвота и проблемы с кишечником немалые … А вот бледная поганка верный способ попасть в компанию своих предков…
А ещё есть ядовитые грибы с очень интересным свойством…они не смертельно опасные, пока не выпьешь алкоголь , результат рвота и растройство. И даже через неделю . И чего наркологи не взяли это на вооружение…:rofl: ?

И ещё вопрос к опытным? У нас в Радомышле бабки продают гриб Весёлка. И таблички такие крупные и броские пишут. Это какой то суперлечебный гриб или то что я думаю?

6 лайков

Веселка дуже добре для чоловіка. Як готувати не знаю. Він має сильний запах і схожий на те для чого приміняється. Від травника чула.

1 лайк

Треба будет підійти ближче, подивитися, як він виглядає :grin:

3 лайка

Основне, то він лікує онкозахворювання, і і багато іншого.
Має специфічний запах, але витримати можна. Якось купила яйце веселку, а воно мені вночі в холодильнику вистрілило, і стало як фалос :grinning:

1 лайк

А що таке яйце веселка? Це такий тоже гриб? Ото вже начинаю розуміти яка я неосвідчена…з приводу лікування онкологічних, мабуть все-таки міф, бо якщо б це було насправді, то рак лікувався на кожному повороті тоді , неначе звичайна хвороба… Але, нажаль…:disappointed_relieved:

3 лайка

Веселка починає рости яйцем а далі по ходу вистрілює чи правильніше вилуплюється, ну це я так називаю цей процес. Я тоже думаю, що не лікує, а скоріше для профілактики- запобігання онко. Або ж на ранніх стадіях не дає прогресувати, це я теж так собі думаю.
Якось робила настойку, але не пила, мамі віддала, вона собі від чогось хотіла попити

3 лайка

Колись наш знайомий привозив настойку з Веселки. Він був у санаторії десь на заході України, там і готували настойку і потім і ще присилали йому. Казали для покращення обміну речовин.

1 лайк

Оля, дуже гарні фото! Роздивлялась світлини і ніби сама по лісі побродила і грибочки понюхала!

5 лайков

Дівчата і хлопці, прошу поради. Їздили сьогодні з чоловіком на розвідку трави для кіз. Є такий бережок, там і осоки трошки, кульбабка і всяка-всячина, щавель кінський. Чи можна НА БЕРЕЗІ косити козам ? Колись чула таке, що від берегової трави корови хворіють на метелицю, такі глисти в печінці. Чи можна ту траву сушить для кіз?

Я не ветеринар, і досі не знала , що козам неможна чистотіл, а вони в лісі просто роками на нього нападали і ні з ким нічого не зробилося за ці роки. На предмет косіння не знаю, але в мене навпроти хати є річка і 3 озера, то кози коли після лісу йдуть берегами додому і доганяються ще всякою болотною травою. Навіть камишами не брезгують…ну і води попити можуть само собою…а глисти просто травимо по розпорядку 2 рази на рік.

10 лайков

Оля, можливо я не права, та ми теж уже дуже богато років заготовляємо бережину (ще дідусь косив там на сіно)і пасуться мої кізоньки в берегу. Поганого нічого не помічаєм.

7 лайков

Оля, косим на лузі, возим, їмо. Кінський щавель і живокіст колись давали люди од глистів скотині. Глисти по-любому травить будемо)

4 лайка