OLGA Ольга "Кози над Тікичем"

на МЕТЕО.Ua gismeteo там є прогнози на місяць

Только , что смотрела на gismeteo у нас не очень на март - 10 .

Сьогодні я вже маю кефірний гриб. Велика сила інтернету! Дівчата, давайте темку зробимо про гриб і будемо вчитися.

10 лайков

Да уж, эти прогнозы - кто в лес, кто по дрова

Мне тоже интересна темка о молочном грибе, именно практические ответы и советы, а то вопросов много, а ответы только общие нашла

2 лайка

Ніна, геть і тему сотворили Тібетський молочний гриб! Учусь, пока ще не стара :grinning:

3 лайка

Заходьте, читайте, діліться! Є тема!

1 лайк

От і добре. Я рада. В мене зараз тиша. Розідбавай гриб , тоді і я включусь в сироваріння.

3 лайка

Оля, со всем ми с мужем в управились, Над разделкой мяса стояли 2 дня, вчера возили продукты козам, солому, комбикорм в грану, стебли кукурузы.
Теперь подумываем прикупить теленка, на апрель.

2 лайка

Галочко, інакше і бути не могло! Ви молодці, це перший раз страшно, а тоді вже попустить, навіть азарт появляється. Кажу по своєму опиту - як рано зарізали кабана, так до 2-3х годин дня справилась. Хорошого вам нового бичка !

2 лайка

Ніна, вже два дні заливаю грибок по 0,5 л. молочка, рано злила, випили кефірчик з чоловіком і хорошо. От тільки козюлю треба запускать. Якщо у сусідки коровка отелиться і домовлюсь по 1 л. молочка, то не буду в морозілку класти, а якщо ні - піде на передержку до свого молока.

От і добре.Кефір у нашому віці -це “еликсир бодрости”, його треба кожен день вживати. Я теж жду свого молочка (хоч і не п’ю), без нього , як без рук. Рахую дні, як солдат “дембель”. В сусідів взяла 2 банки -буде на сир і сметану.

4 лайка

Катя ветеринар писала що можна квас хлібний на ньому робити

Сижу і думаю. Таки авантюризм не покидає мене і на старості літ. Привела я сьогодні додому козюльку, ще у четвер і не думала за поповнення козожителів, а сьогодні вже купила. Невеличка , біла, рогатенька, казала бабулька “полтавської крові” коза, кітна 2 раз, окот десь у середині березня. Купила за невелику гроші , пожаліла скотинку і бабульку. Чоловік у неї помер у листопаді, сама єлі чапає, діти , хоч і близько, не допомагають. Сестра моя до неї ходить, так, по-сусідськи, води внести, ще щось допомогти. Оце в четвер ввечері і каже мені - найди покупця на козу, бо бабка з двору не виходить, а зять сказав, що здам на м"ясо. Пішла побачить козу, щоб знать, що людям казать. Розказую чоловікові, що коза у курей воду п"є, коли там бабка її дасть. І лижі на ногах , сантиметрів по 10. Чоловік мені каже - приводь, уже весна, догодуємо, а там видно буде. На тому і порішили. Швиденько прибрали окремий хлівчик, колись там у нас була перша коза, чоловік змайстрував лежачок разом з доїльним пристосуванням. Пішла сьогодні в 11.30, а там ще хлів закритий, ніхто не їв, не пив. Отак снігом і прийшли, тут не далеко. Собачка бабцін провів свою подружку на нове місце, побачив де житиме і побіг додому. Телефоную, розказую як дійшли і питаю, чи прибіг собачка. Да, вже вдома, гавкає. Підемо зараз обрізать лижі, та буду вчитися ,як козу відгодувать. Дала сіна і одного бурячка, грамів 150-200 порізаного. Водичку теплу трошки пийнула і все. Розумію - стрес. Надіюсь - виживемо.

40 лайков

Оля, як я за тебе рада, що в тебе є “поповнення”! Дасть Бог козка вам віддячитьмолочком і характером за вашу доброту і чуйність.

5 лайков

Спасибі, Ніна. Обрізали копитка, ще і один пальчик на задній нозі чиканула, але кров трошки виступила і перестала. Там же нічого не видно, зовнішніє копито внутрішнє накриває. А тепер красуня, бабки височенькі, вона влітку паслася на вулиці. Ще вичешу і буде ляля. Дала трошечки висівки і грамчик катініх вітамінів, то вона трошки попробувала і все. Бурячок не доїла, сіно їсть гарно. Закрила і хай спить до ранку. Утро вечера мудренєє.

17 лайков

Не переживай, все буде добре. Життя налагоджується.То була вона простою “селянкою”, а тепер стане знатною “панянкою”.

13 лайков

Я думаю Вас козочка отблагодарит, порадует молочком, я когда свою первую дойную козочку покупала, тоже около 12 дня приехала, а они еще в сарае закрытые, их там в маленьком сарае было 9 штук, как они поместились, для меня загадка, я когда ее привезла она ела сено не переставая, я даже испугалась, мои подойдут, поедят и отойдут, а эта ест и ест, на следующий день вызвала вета осмотреть козочку, тот как увидел, аж лицо перекосилось, кожа и кости, сказал проглистогонить и как кормить, в том сезоне молока особо я от нее не дождалась, зато после окота показала хороший результат - на пике 5, а так стабильно 4.5. Так что приведете в порядок, откормите и будет отличная козочка. Удачи.

15 лайков

Спасибі, Женя, будемо старатися. Зараз не дам глистогонку, скоро окот. Я не можу сказати, що вона тоща, худіша за наших трохи. Вона, можливо, і не так голодала, просто ми звикли, що спочатку скотинку нагодувати, а тоді вже і самим їсти. Бабуля її варила картоплю і давала з битим на полову сіном і трошки меленої пшениці. Бабуля хворіє, от і не може повноцінно доглядати, а так вона скотинку любить, 40 років на фермі пропрацювала. Я думаю, добре що до окоту взяли, вона звикне до нас, до нового хліва, стрес пройде. Кізка ще не лягала, так не видно, щоб соломка прим"ята. Але горошки сипле, сіно їсть.У хліві прохолодно, там ніхто не жив, але сухо і без сквозняків. Чоловік геть і вікно плівкою закрив, бачу прийшлась коза йому до душі, тримав її за роги, поки я ратички підстригала. Домашні кози до такої процедури звичні і стоять , не вириваються.

9 лайков

7 годин ранку, термометр на дерев"яному стовпі у дворі показує -30! У козюль вода чуть крайки пришерхли у відрі, у нової кози - замерзла. Скоро весна!

12 лайков