Мини-хозяйство "Яснозорье" - добро пожаловать!

Доброго дня Ольга. Тільки запаз знайшла хвилинку, щоб відписати. Першоокотки дабть по 4.3-4.5 л. Крім них уже викупила у Валентина іще кози дорослі за другим і третім окотом, ті дають по 7л. До мене переїхав і другий зааненець козел 4р., той, що із Чехії. Ти ним напевно крила і своїх кіз. Німця не купувала, бо б’ється, а зааненець спокійний. Зааненець, який Валентин привіз з Молдови більш буйний, але якось справляюся з ними усіма. Молодняк також активний і гарно росте, але цього року їх крити не планую. А ти коли плануєш крити свою кощичку?

2 лайка

Здрастуйте, Олеся. Рада звісточці від Вас :slight_smile:.

Коли буду крити поки не знаю, напевно пізньої осені бо уже така кобилка вимахала що не знаю чи варто ще рік чекати, до того ж бачила на практиці що кізочка покрита в 9 місяців гарно себе проявила, а якщо генетика не дуже добра то хоч в 2 роки крий нічого не дасть. Вона в мене молочка випила вдосталь, зараз дуже гарно і зернові їсть і сироватку п’є

Моя козичка від того німця що б’ється.

2 лайка

Доброго дня. Олю, хіба козеня до осені виросте до величини кіз, як у Валентина? Я маю його 2 кози першоокотки рано покриті. По молоці 4.5 л, але в рості уступають мамам, які я теж викупила. Тому й не хочу крити до 1.5 р. Подивлюся, які виростуть

Здрастуйте, Олеся.
Звичайно, справа Ваша, пробуйте, порівнюйте.
Першокотки Ваші скоріш за все ще трохи підростуть, а мами їхні Ви впевнені що криті пізніше?

В скільки місяців? Адже 6 і 9 місяців це вже суттєво.

Чітко не знаю, конкретно він не сказав. Мої козочки лютневі, то порівняно з ламанчами, то вже доганяють дорослих кіз, але до Валентинових дорослих їм іше рости. Планую їх поважити й поміряти, але де ж часу набрати…

1 лайк

Навіть після окоту вони ще трохи ростимуть.
Олеся, Ваше господарство вже гарно виросло. коли покажете своїх красунь?
Може пора всеж сторіночку відкрити? :slightly_smiling_face:

Мабуть тому, що господарство виросло, часу нема зовсім. На фото потрібен час, а молоко, сир і кози його не залишають.

1 лайк

:sleepy: шкодааа, ну може хоч восени? Більше часу буде.

Ага… Я вже на таке не надіюся. У мене осінні окоти. Ми з сиром працюємо цілий рік, відпустки поки дозволити не можемо, нема кому підмінити. Діти поки малі, а рецепти нікому не довіриш. От підростуть спадкоємці… а поки робота…

3 лайка

Важко так, але всеж постарайтесь знайти хвилинку :slightly_smiling_face:, хоч кілька слів та пару фото, думаю багатьом буде цікавий Ваш досвід, адже вже є чим поділитись :wink:.

1 лайк

Важко, але є для кого і для чого старатися. Думаю скоро уже відкрию сторіночку, а поки біжу… молочко уже чекає, треба сирочки творити…

2 лайка

Гарного дня! Я теж біжу до своїх кізочок :slightly_smiling_face:.

Олеся, здравствуйте! Вот мне, например, очень интересно посмотреть на Ваше хозяйство! :slightly_smiling_face: Жду страничку с нетерпением! :wink:
Мы весной были в хозяйстве Валентина Евсеевича, видели его козочек и козлов. И козюлю маленькую купили. Тоже хочу вырастить такую молочную красотку, как у него:blush:

Олеся, а Вы откуда?

Доброго дня, я зі Львова. Таких кіз, як у Валентина, я не бачила ніде. Усі як під лінійку. Тому взяла кругленьку суму і поїхала до нього. Звідти привезла п’ять дорослих кіз(зокрема, останню його ламанчу) два дорослі козли та козичок. Купленим задоволена, вони гарно доповнили моє стадо. Молодих кізочок бережу до наступного року.

10 лайков

Всем привет.
У меня сегодня случилось 2 открытия, хочу с Вами поделиться.

Первое - скоро осень :roll_eyes:…подумала я, проходя мимо сарая и уловив лёгенький такой аромат от Изара, ну попросила его не очень усердствовать с парфюмом, головой кивает…посмотрим :blush:

А второе…самой смешно, родилась и жила в Хмельницком, а лишь сегодня первый раз искупалась в Южном Буге :hahaha:. Дети выпросили, ну а раз дети просят…в общем мне даже понравилось :grinning:

Детишки повалялись на горячем песочке, наплескались вдоволь и главное 10 мин. езды от дома! Ну не море но в разы лучше сельского запущеного. замусоренного ставочка.

18 лайков

У нас прогресс. Дети стали пасти коз чаще меня…хотя бы пока каникулы.

У меня стоолько времени освободилось.

Сначала детям было не интересно, козы их не слушались, возвращались домой за мной но я вспомнила про сухарики, дала хорошую жменю старшему, рассказала побольше как себя вести и у него получилось, а потом даже понравилось.

Теперь всё по честному на пастбище идут 4 козы и 4 пастушка :grin:.

Что меня больше всего поразило …я не знаю оказывается своих детей :astonished:…старший сын который вообще равнодушен к сельскому хозяйству, первый спешит теперь чтоб согнуть козочкам ветку, расспрашивает что они любят, кормит. старается чтоб они хорошо напаслись. чтоб животики покруглей были…я счастлива!

31 лайк

Удивительно, но факт - дети раскрываются с неожиданной стороны)
Это же замечательно, что деток увлекло занятие. Да и маме столько времени освободилось. Разве можно не любить козявок наших?)

У меня основное время и тратится на выпас. К сожалению.

5 лайков

Да уж, и что интересно именно факт того что они же без мамы пасут видимо им больше всего помог сблизиться. Я разок пошла глянуть как там на пастбище дела так дети удивились, зачем мол. мы сами справимся :slightly_smiling_face:. Уже рассказывают теперь мне про козочек. как они себя ведут, как малая Альфа хочет быть главной. а Красуня не хочет власть отдавать и т.п.

Набегаются и вечером в доме тише. все слегка подуставшие и меньше по дому носятся :smile:

17 лайков

Как же замечательно) Это очень хорошо, что у самих получается - они же делают очень важное “взрослое” дело самостоятельно.
Главное, чтоб там не напугала деток никакая собака.

У нас выпас не далеко (через 3 дома) и в том районе дети каждую собаку знают в “лицо” так что всё впорядке :relaxed:, далеко я бы не отпустила конечно одних.

4 лайка