Минералы, витамины и прочие добавки

Прочитала все выше сказанное, все понятно. Но уже купили вот такой БВМД и теперь разочаровалась, хоть выкидуй


Написано было для овец и коз на сайте, по факту написано для овец, подскажите по составу козам ведь тоже можно и в период беременности!!!

1 лайк

Козам можно, если написано, что для овец.

Мне сказали, надо дозу меньше чем овцам, потому что для козы много серы в составе

1 лайк

Здравствуйте .
Не могу понять . Сколько раз в год надо давать кальфостоник ?

Девочки, я немножко заблудилась, простите. Пишу по поводу "Витацелл"а. Звонила на фирму, фасовка только по 10кг цена в районе 700грн. Для меня многовато. Ищу компаньйонов или к кому то из вас “упаду на хвостик”.

Добрый день ,я новичок на форуме , ещё не умею свободно перемещаться по нужным темам, поэтому может кто ответит мне, кто знает как правильно давать козочке Аскорутин . По всей видимости у моей козюли слабые сосуды вымени. А насчёт минеральных добавок то я своей давала “Живина”.

По 1 таблетке 3 раза в день.

2 лайка

Как вы его давали,курсами или постоянно?Заказала себе,хочу попробовать

И ещё момент ,может кто знает какой именно производитель “Долфос Кальвет” лучше ?Нашла несколько и цены очень разные

https://www.dolfos.pl/ru/

1 лайк

Вирішила я зробити аналізи крові на мікроєлементи по-мінімуму, аби зрозуміти, саме чого не вистачає моїм козам в цьому регіоні. І що? Результат зовсім мене заплутав… Я гадала, що картина буде однаковою, а тут такий розброс, що я геть заплуталася… Ось висновок лікаря:
У всіх досліджуваних зразках виявлено нестачу магнію та натрію. Рівень хлору та кальцію знаходиться на нижній межі норми (у Цилі хлор та кальцій, а у Жаклін – кальцій нижче очікуваних рівнів). І Ірми рівень калію нижче базових норм, що може бути пов’язано з індивідуальними особливостями організму.
У кіз в вільному доступі солі Роял: червона, жовта, сіра і не вистачає натрію! Це що? Їм не подобаються ті мінерали і тому вони не добирають солі? Думала я, ламала голову і вирішила замовити мінеральну домішку природного походження з кар’єру десь на Донеччині. Сподіваюся, що таким шляхом я нічого не передозую…

Заключення-121-від-24.01.2022.pdf (1.5 МБ)

3 лайка

Восени закінчилася сіль з озер Солотвино, кози дуже люблять її, а грязі з неї просто вигризають, ось чому я подумала про мінерали з кар‘єру. Влітку буду на озерах Солотвино, обов‘язково ще куплю ті солі, виберу де грязі більше. А зараз дістала з сауни ті солі і віднесла козам, туристи залишилися без інгаляцій, кози в приоритеті😁

2 лайка

Может Роял некачественно делает продукцию. На сегодняшний день никому из производителей особо доверять уже нельзя(

4 лайка

Може і таке, но сіль різна, вони більш жовту вилизують.
А от дала Солотвино - ото їм смакує! :yum:

Я вивчаю, вивчаю ці теми з раціонами і чим більше знаю, тим більше голова кругом.
І мала я такий досвід, який дуже прояснив темряву в моїй голові.
Коли я купила кіз, заводчица сказала мені повісити оті Роял солі і ніяких преміксів не давати! Я ще сперечалася, а як мені виростити цапка файного без мінералів? Но вонв аж кричала: Ти козлу заб’єш сечоводи і козлу ппц! ОК, робила, як каже досвідчена людина, вона ж боліє душею за своїх кіз :slight_smile:
За тиждень до окоту падає моя коза на ноги…
Дякуючи Вадиму Прядко швидко підіймається.
І я тоді спитала Вадима: Як же так? Там велике стадо, нічого не дають і все гаразд, а у мене отаке :slightly_frowning_face:
І тоді вже він пояснив, що залежить від місцевості, залежить від кози. Що треба робити біохімію крові, аби знати, чого кому не вистачає.
Ми з заводчицею багато розбирали цю тему, то наші місцевості - як земля і небо! На Донеччині вапняки і у неї великий накип на посуді, а в Карпатах дуже м’яка вода і чайник завжди чистий.
Ну от, нарешті я зробила біохімію, думала, що побачу, чого саме не вистачає в моїй місцевості, но результат дуже здивував… Такий розброс… Робити постійно такі дорогі аналізи - не моє козівництво… Тому я вирішила купити мінерали з кар’єра, сподіваючись, що природною формулою я не зроблю поганого.
От, доречі, нарешті мені стало зрозуміло, чому такі різні відгукі про одни і ті самі премікси. Кому що підходить…

11 лайков

Мої кози останні 1-2 місяці без преміксів та добавок. 4 години на добу випас у мішаному лісі, вдома різне сіно, колосся вівса, яблука і груші в міру, вода, сіль-лизунець звичайна, сода в доступі. Вчора вперше за цей час пасла я. І знаєте, на що накинулись мої кози, як тільки зайшли в ліс? Половина кіз похапали у рот пластикові пляшки і довго мусолили їх у роті… Навесні ми ходили у ліс - і пляшки їх зовсім не цікавили. Такщо літо чи не літо, натуральні різноманітні корми - а макро-мікроелементи відміняти неможна. І це стосується не тільки кіз.

16 лайков

А стан шерсті кіз при тому не змінився ?
Чи не стали посічені , тусклі , чи нема риб’ячого хвоста , тощо ?
Виходить , що по опису вище наче випас різноманітний , сіно різне , яблука … Тобто без преміксів ніяк ?
Чи треба дивитися по регіону , може в когось випас набагато кращий, різноманінтіший, або інші грунти та інші мінерали/мікроелементи в почвах та воді ?

1 лайк

Олю, при цьому раціоні, без зернових , Ваші лижуть соду чи ні ? Мої геть зовсім не лижуть . Цікаво чи це теж залежить від грунтів та трави яка на них росте.
Яблука і груші в Вас скільки на козу приблизно ?
Дякую.

Прикольно. А в нас такого не бывает. Бывает коза фантик найдет от конфеты, но думаю это от того что есть любители конфет.
Мы в этом году пережили в основном без зерна и без добавок. С августа начали кушать зерно с витаминными добавками.

1 лайк

Ні. Так далеко діло не зайшло. Поки тільки спотворення апетиту.

Лижуть. У нас кислі грунти, і від цього теж нікуди не дінешся. Як ми жили на чорноземах і було багато люцерни - то не лизали.

0,5-1 відро на 10 голів, і не щодня.

Так, треба дивитися. Бо у нас грунти оригінальні. Пісок на граніті і шпаті з великою кількістю підземних джерел і “тарілок”. Непогано було б аналіз місцевих грунтів і рослинності зробити. Бо незавжди те, що є в грунті, попадає в рослину. Наприклад, якщо в грунті багато калія, то рослинам важко засвоювати кальцій, навіть якщо його в грунті достатньо. Все взаємоповязано.

3 лайка