Марусины козы, ЛПХ

Можно открыть фото в программе Paint и уменьшить в объеме, нажав на “Изменить размер”. Например, вместо 100, поставив 50

3 лайка

І цей окот не пройшов без пригод. Народилось перше козеня, маленьке як кошенятко, думаю все, знову щось не так (годували гарно: і сіно, овес, кукурудза, віники, морква, буряки, вітаміни) розстроїлась, витерли с сусідкою козеня, чекаємо і тут вилазить пузир і в ньому щось чорне, в мене істерика, сусідка каже це козеня, а їй: не може бути у Ромашки чорного козеняти, повинне бути біле, а вона: тож з твоєї кози вилазить, а я кажу це неправильно, такого не може бути. Витираємо, а я вже бубню, хоч би кізочка, набубніла. Потім родився ще один козлик. Чекаємо місце, виліз мішечок з рідиною і він збільшується, телефоную ветеринару, сказав так має бути. Потім почала вилазити темночервона брижаста кишка… Істерика… Знову телефоную вету, каже це матка, тримайте її. Умовила сусідку - тримає. Чоловік поїхав по вета, я побігла по воду, мило, рушник, тут кричить сусідка: все матка випала, я біжу до неї дивлюсь на козу, думаю все, кінець, як тепер без матки… забігає в хлів вет, подивився на козу, на мене (а мене вже тіпає, тримаюсь за хвіртку) з посмішкою і каже покажіть матку, а сусідка вже побіліла і показує місце. Вет з нас посміявся і каже забирайте матку і дайте козі води.

30 лайков

Називається- і сміх і гріх

2 лайка

На другий день мені вже було смішно, а першого так тіпало! А попереду ще один окот. Мене ветеринар як бачить, відразу посміхається, жив собі спокійно поки я не купила козу.

21 лайк

33 лайка

30 лайков

Донька всім дала імена: біленький Тюльпан, чорненька Розочка і самий малесенький Бантик (якщо чесно, не знаю чи виживе, сьогодні вранці пхала сосок в ротик - не хотів, а в обід трошки поїв). В нас ціла клумба під керівництвом мами Ромашка.

Фото погані, не можна гарно сфотографувати, вони не стоять на місці, і темно, а на вулиці ще холодно.

7 лайков

Поздравляю с козодетками и благополучным исходом. Хотя когда читала, сама волновалась . А дочитав до конца-расмеялась. Мамочке быстрого востановления и побольше вкусного молочка.

3 лайка

Наталия, большое спасибо. Стрес уже прошел, козе колю витамини, которие вет сказал, козодетки растут и уже скачут.

4 лайка

Насміялась на ніч.

2 лайка

Ірочка, вітаю Вас з козодітками! Хай гарненько ростуть і Вас радують. І молока Вам побільше смачного-смачного!

Мене теж вважають не нормальною що завела кізочок, свинок, одні курочки можна тримати з їхньої думки, навіть свої рідні, я ж виросла на шостому поверсі в місті, де одні багатоповерхівки. А бабуся мене все жаліє, вона живе в селі і знає, що це тяжка праця. Я її все заспокоюю, що якщо буду не справлятися чи буде тяжко, то всіх продамо чи з"їмо. Навіть не уявляю що там говорять про мене на роботі :slightly_smiling_face:, але я вже не переживаю. Головне, що мені подобається, чоловік мене підтримує, а дітки їдять корисний і смачній сир і п"ють молочко.

11 лайков

Олена, дякую за побажання і підтримку! Коли я вирішила купити козу мене підтримав лише чоловік і свекор, а всі родичі дивились на мене з таким подивом, навіщо тобі КОЗА? І зараз думки не поміняли, навіть бояться молоко попробувати, як воно з якогось монстра.

6 лайков

Моя мама зовсім не п"є молока і сир не їсть козиний. Оце приїзжала в гості на 8 березня, а я варила моцарелу, процес їй сподобався, сказала краще б я завела корову :grinning:, тоді б напевне їла. А татові всеодно яке молоко коровяче чи козине, і сир він їсть, але все одно дивується моїм захопленням :slightly_smiling_face: А я мрію навчитися варити такі сири, щоб і мама не встояла і все таки спробувала :slightly_smiling_face:

16 лайков

Це не тільки Ви мрієте, я теж ДУЖЕ хочу навчитися варити тверді сири, поки що вмію робити бронзу і один раз робила моцарелу (вийшла). А твердий сир варила з коров’ячого сиру в козиному молоці, брат сказав, що домашній смачніший за магазинний і корисніший (хоча коли я збиралась варити сир, ходив і молився: не переводь сир, краще сирників посмаж).

3 лайка

Девочки! Вот не понимаю, моцареллу значит можете, а твердый сыр боитесь. Да моцареллу в разы сложнее делать. А твердый сыр один из самых простых рецептов после брынзы. Делайте и ничего не бойтесь. Все у вас получится!

9 лайков

Все міняється. У нас в селі коза також була страшною вигнанкою. А зараз багато хто держить одну дві кози… але ми були перші в селі, мабуть моду на них започаткували … В навіть не намагайтеся нікому нічого доводити, це марно…просто загадково посміхайтесь, бо саме Ви знаєте більше

18 лайков

В мене знайомий один " не їсть" а зробила підміну твердого о сиру на гарячих бутербродів так їв і хвалив. Так і не зна, що бідолашний козиноо сиру наївся

16 лайков

Юлія, дякую за підтримку, приємно чути такі слова від Майстра по сироварінню!

Вже моя свекруха і брат бігають у сарай і заглядають на козенят і вирішують що ми будемо робити з маленькою кізкою, залишимо мабуть і живлять на мене. А я кажу, не знаю, час покаже. “ЛЕД ТРОНУЛСЯ”.

14 лайков

Ну я не майстер, але дякую :relaxed: вчилася по ютубу, та й і зараз ролики по сироварінню дивлюсь пачками. Причому дивлюсь по одному сорту сиру багато роликів, і вони різні, але якщо більшість співпадає то роблю по тому, там де більше співпадають. Я й і досі не можу собі дозволити курси за 3-5 тис грн. Я краще козу куплю за ці гроші :joy: трохи жадна я … А коли вже зробиш головок 10 сиру, то починаєш розуміти які відмінності були в процесі, як поводилось молоко і тд. Пишеш то у журнал, спостереження…а коли приходить час куштувати сир, знаходиш у журналі опис цієї головки сиру і пишеш враження від смаку/текстур. Так і збирається досвід. Я наприклад за 6-7 років так і не навчилась робити сирів з великими дирками, але і в цьому році не полишу своїх навчань.

20 лайков

Я на Вашу сторінку заходжу і читаю, читаю… і думаю мені б так хоч трішечки навчитися .

Талановита людина, талановита у всьому. Картини Ваші - витвір мистецтва. Юля з Вас треба брати приклад!!!

6 лайков