"ЗЕМЛЯНЕ і Ко - вітає вас!

а можна про закваску детальніше, або тикніть пальцем де знайти будь ласка

5-6 ст ложки борошна
1 ст л меду
0.5 стакана води
1 стакан хмелю
Хміль закип’ятити у воді і потримати кипячим 10 хв, остудити процідити, додати мед, розмішати борошно, має вийти ріденьке тісто. Його в тепле місце до утворення бульбашок.
Рецепт на 3 хлібини.
взяти 1л води теплої, туди 2ст ложки цукру та солі, розмішати, всипати борошна до консистенції рідких млинців, десь 2 або 1,5 стакана, перемішати венчіком щоб не було комків, додати закваску, в тепле місце до утворення пупиришків на поверхні, відлити окремо трохи закваски, у решту додати ще 2або 2,5 стакана борошна, тут також можна додати насіння соняшника, гарбузове, кунжут і т.д., щоб вийшло тісто не туге, вимішувати ложкою, тісто має повільно повзти по мисці (надіюсь зрозуміло пояснила :sweat_smile:), викласти тісто у форму, тісто там має підійти, а потім в духовку, в мене прямокутна як хліб на фото, і випікати в духовці 60 хв при температурі 200.

8 лайков

Скільки має пройти часу приблизно.?

Додати всю закваску 0.5 стакана,

Залежить від температури, може навіть півдня зайняти, найкраще хміль брати зелений, він більш запашний, можна і сухий, в інтернеті є відео в Ютуб. Я з телефона пишу, силку не завжди можу зкопіювати.

Так всю, потім з рецепта хліба перед другим додаванням борошна відлити знову десь 0.5 або 250 мл залежить скільки хлібин хочете пекти. Чим більше закваски тим швидше кваситься тісто, тут головне не перетримати хліб кислий буде.

1 лайк

Дякую за відповідь.:blush::

1 лайк

Тут на форумі Тетяна Броварчанка цілу гілку для хліба створила.

Читала десь у дівчат що закваску роблять майже тиждень.

варите шишки хмелю? і скільки закваски залишити: ложку чи пів склянки?
дочитала наступні повідомлення і отримала відповідь на свої питання. Дякую

1 лайк

яке борошно використовуєте?

Ми зварили позавчора з ранку, закваска стояла при кімнатній температурі сутку (просто ми не поспішали), з ранку вона була готова, далі по рецепту, опара була заквашена десь за години 5, потім тісто у формі ще піднімалось годин 4. Просто в кімнаті температура була 23 градуса приблизно не велика.

Другий сорт

В рецепті, зараз допишу, що у форму викласти, а потім тісто там має підійти а потім в духовку.

2 лайка



Молоко дуже жирне, прям плаває жир з верху. Зерно вибирала з сироватки, таке враження що руки смальцем змастила. Молоко збиране, там і за дня 4 або і 5. Завтра знімемо пробу :slight_smile:

21 лайк

Гарний халумчик! І я люблю багато м"яти.

2 лайка

М’ята чиста закінчилась, то ж пішла добре приправа прованські трави з м’ятою.

Оля, у мене є чиста м"ята, смачна. Пиши адресу - вишлю. Хоч укрпоштою, хоч НП. Можу ще і корінчиків положить, пригонеш землею і приймуться.

1 лайк

Дякую Олічко за пропозицію, в мене росте. Я не назбирала вчасно, а вже біля 10 вечора було, вирішила приправою обійтись, і за одне спробувати новий смак. Просто з м’ятою все-таки мені більш до вподоби. “Сирим” їли ще не смажили, завтра підсмажу.

1 лайк


Домашній хлібчик з сиром і ухою, сніданок видався на славу :slight_smile:

24 лайка

Збережу тут фото Тіси, перший окот. Бруня+Добриня
a2ea3661428d7d743faf7f80a57a367e7868e130_1_626x500
7438290d59212e05407a1ee4ee6589dfdc82949a_1_457x500

28 лайков

Оля, а де ти береш борошно 2-го сорту?

Валентина наші батьки на заході живуть, там є млин біля Чернівців, у мамаївцях. Сам собі набираєш скільки треба мішків. Тільки ціну вже не пригадаю останній раз брали минулої осені.