"ЗЕМЛЯНЕ і Ко - вітає вас!

От “МАМАМЕ” і рухається далі.
На сьогодні в нас лишилась одна дійна козочка Бруня, дві її дочки які продаються, і Сюз дочка Буї залишається в господарстві.
Бруня так думаю відгуляла з Греком, якщо гулька не повториться. На зиму хотіла уйти з Брунею і Сюз, а там буде як Бог дасть.
Буюня поїхала у велику компанію, там ще і козлик Тіси росте срібновухий з весни.
А наш новий житель Джек Поттер виріс ще, стає крупніший і трохи у висоту підріс, такий кумедний і що саме цікаве подобається нам ще більше. Далі буде.

5 лайков

А Грек ще вдома? Бо можливо ми приїдемо в гості :smile:

Ще вдома, так надухався і намучався що став як висока сельодка :smile: прагне щирої взаємної любові
Тісу радий буде бачити він до неї одразу був не равнодушний, вона ще з того року його любима наречена :slight_smile:
Тим більше малих планую мінімум на грудень побачу як наберуть вагу та ріст.

2 лайка

Оля, доброго дня. Якщо вам не важко напешіть ваші враження від електро пастуха. Плюси та мінусі його? Дякую.

3 лайка

Плюси
Я свободна, маю час на домашні справи, можу від’їхати між доїннями, можна огородити велику територію і два місяця поголів’я в 3 дійні, 3 малі і козел паслися без проблем, моціон чудовий, відлякав пастух вівчарку любопитну, чоловік підказав - не так тиснуть гроші у кишені :joy: пастись можуть цілий день, не треба водити туда сюда, в пік навіть доїла на обід не заводячи.
Мінуси
Якщо огороджувати невеликі ділянки треба часто переставляти, акамулятор розряджується особливо наглі кози можуть перестрибувати, пролазити між мотузками, під воротами, коли вітер можуть гілки заплутати провода, або вони можуть зпасти провиснути, кози обов’язково виберуться через утворену лазейку. По периметру де буде проходити пастух треба підкосити траву, при торканні іде імпульс, швидше розряджується акамулятор. Переставляти на нове місце не швидко займе 3-4 години, в залежності від території, і так як це робить чоловік, а не я іноді умовити його це зробити уходить два тижні, бо він має основну роботу і зайнятий.
Найкраще це від розетки, там сильний імпульс, коза раз відчує більше не полізе, старші кози чудово пасуться першокотки і менше шукають можливість улізнути, коли з’їдять найсмачнішу траву. Ще трава на огородженій ділянці має бути хороша, ще краще якщо там є кущі і дерева, це забезпечить можливість тримати їх там довше.
Пастуху я дуже рада, в мене тут є місця де його можна поставити, хоч іноді є відчуття що коли прийду застану чи я своїх кіз і пастух, бо їх можуть увести. А коли огороджуємо напроти взагалі красота я їх бачу, вони можуть сховатись від дощу в будку. До речі якщо дощ, вони авжеж намокнуть, тому добре було б робити якесь тимчасове накриття, або приходиться бігти і забирати їх до хліву.
Підсумок
Якщо у вас є час краще пасти самим, якщо немає можливості як у мене то пастух це знахідка, він вивільнить ваш час і всі мінуси не будуть критичними, треба буде шукати компроміси і рішення.
Тарас трохи там удосконалював зробив з дерев’яних брусів кутові стовбчики і біля воріт також, бо пластмасові не витримують прогинаються і получається провисання і ми докупили ще одну катушку провода.

5 лайков

Дякую Оля за відповідь, трохи прояснилась ситуація, і мабуть ми теж собі купем.

Якщо будуть питання пишіть, чим зможу допоможу :slight_smile:
Успіху.

2 лайка

А ще маю залишити з усіх одну козу, і боюсь мені це буде зробити не просто, я впевнена що молока у цих дівчат буде багато, як же я виберу.
Як Бог дасть знайдуть руки, але і я не проти побачити результат від них, там ціна буде вже інша, після окота.

2 лайка

Оля, у меня в этом году под 50 коз крыться будут - а рабочие руки, я да сын, дочь с зятем наездами, да и малышка у них годовалая.

Сын собирается уезжать в другой город - останусь практически одна, но уменьшусь до 40 маток и все.
Справлюсь, проверено.

До 10 коз работа одна, что с одной, что с тремя, что с 10.
Только немного больше времени на дойку уходит.

И еще. Дешево можно продавать , если очень срочно . Хорошие животные должны иметь соответствующую цену, иначе попадут в недобросовестные руки.
А хорошему человеку можно и уступить.:wink:

12 лайков

Если заниматься только козами, то справится можно.
А если стоит вопрос еще и в переработке молока от этих коз, то я была бы рада узнать рабочий вариант как это можно сделать. Ибо если варишь не один вид сыра и это не брынза, то, увы, переработка молока, уход за готовым зреющими сырами и работа с покупателями занимает много времени. И на одни руки это просто не реально.

12 лайков

Делаю только один вид твердого сыра, из парного молока, иногда сепарирую - это сметана и творог,плюс его один вид сыра, масло бью маслобойкой.
Рецепт нарабатывался пару лет, различные добавки и разный срок выдержки позволяет держать ассортимент.
Работа с покупателем сведена к минимуму.
Поездки с животными - раз -два в месяц.
Все реально, если работаешь системно.
Я ведь начинала работать в СССР при шестидневной рабочей неделе, восемь часов в день, плюс 2-3 часа работа.Да и троих детей растила одна, работа, школа, музыкалка, секции спортивные, стиральная машинка, которая только белье болтала в воде, утюжка, готовка, еще и на свидания бегать успевала.
Правда помогала машина, тогда еще Запорожец.
Когда вспоминаю сколько успевала,то сейчас чувствую себя лентяйкой.

Работа в хозяйстве занимает не больше времени.

Не хватает времени только на самообслуживание - готовлю крайне редко.

А стирка - автоматическая, посудомойка - тоже.

Так что все познается в сравнении :wink:

14 лайков

А смысл так упахиваться какой?
Дети тоже нуждаются во внимании, да и муж, приходящий с работы…
Если хозяйство - это все, чем хочешь заниматься, тогда да…
Ну и когда учится и развиваться-то?

4 лайка

Мужа нет, вдова я, дети выросли, не работаю - на пенсии.
Хозяйство . вернее козы, это все чем занимаюсь.
Огорода не держу уже лет пять.
Козы мне не в тягость, на данном этапе = это моя жизнь, что будет дальше никому не ведомо.

А учиться и развиваться можно не зависимо от нагрузки по хозяйству.
Каждый выбирает ношу себе по плечу.

Я своей жизнью довольна :blush:

22 лайка

Лариса с такой лёгкостью все расписала, сомневаюсь, что она упахивалась

А некоторые и с четвертой частью этой работы с ног валятся. Каждому свое, у каждого свои возможности к труду и работе

6 лайков

Лариса, Бог Вам в помощь)))
Когда жизнь на пенсии наполненная и качественная- это отлично!

10 лайков

Я напевно вірю ще людям, а ще є багато людей які не можуть собі дозволити 5 і більше тисяч на тварину витратити, а догляд обіцяє хороший.
Оля лесная про мене написала, і вона права, коли менша істеричить і старший разом за компанію а мені доїти треба, то авжеж я займаюсь зпершу дітьми. Не хочу щоб і тварина страждала, а одну надіюсь потягнути, для дітей на парне молоко і по мінімуму іншого. Іноді 5 або 10 хвилин, велика різниця, вечірня дойка для мене часто випробування, дитя кричить, а я її на руки навіть взяти не можу. Коли була без дітей, то 4 потягнула спокійно і 6. А зараз інша ситуація. І козички обов’язково попадуть туди куди треба, я впевнена,)

24 лайка

Олюсь, я теж думала не справлюсь, частину продала дійних, а далі не змогла… А потім приловчилася . Підстрой кізоньок під свій графік. В мене майже так само по віку, старших я не рахую в цій ситуації. Дою їх як манюня спить. В мене 5 дійних, хвилин 40 йде на все. Я йду доїти, як бачу, що у манюні міцний сон. Старший, якому 3 рочки доїть зі мною. Мій помічник) Допомагає насипати зерна і впустити , випустити зі стійла козу. Весь час його хвалю, і кажу що не справлюсь сама) Тому він з радістю йде зі мною допомагати. А пізніше мабуть буду брати й меньшого, буде сидіти в колясці спостерігати.

19 лайков

Олюсь, я теж думала не справлюсь, частину продала дійних, а далі не змогла… А потім приловчилася . Підстрой кізоньок під свій графік. В мене майже так само по віку, старших я не рахую в цій ситуації. Дою їх як манюня спить. В мене 5 дійних, хвилин 40 йде на все. Я йду доїти, як бачу, що у манюні міцний сон. Старший, якому 3 рочки доїть зі мною. Мій помічник) Допомагає насипати зерна і впустити , випустити зі стійла козу. Весь час його хвалю, і кажу що не справлюсь сама) Тому він з радістю йде зі мною допомагати. А пізніше мабуть буду брати й меньшого, буде сидіти в колясці спостерігати.

5 лайков

Юлічка ти велика молодець, і синуля твій розумник. Здоров’я вам всім.
Я би точно знайшла вихід якби була велика потреба, в мене не стоїть ціль продавати продукцію поки що, тримала кіз для себе, зрозуміла, що кількість в моєму випадку б’є по якості. І молоко переробляти і пасти і все інше на одні руки мої це лиш кози, а діти а їсти приготувати, це все по силам і можливостям, в нас основний дохід це чоловік і його робота, а там побачимо як Бог дасть.

14 лайков

Лариса, речь же не о тебе. Далеко не у всех “твой случай”.
Оля же написала - муж работает, двое маленьких детей из которых малышка грудная.
Куда в таком варианте хозяйство расширять когда все на её плечи?
А со временем все возможно.

На счет учебы и развития в не зависимости от нагрузки по хозяйству - миф. Ну такая себе сказка, которую в оправдание придумали. Ибо любая деятельность требует не только времени, но и энергии. Да и в сутках 24 часа …

2 лайка