ЛПХ "Щуровка"

Ох и зимушка зима, подкинула нам снежка. Вырубила нас на двое суток с электрики, дома отопление под электрику, ох жуть замерзли. Ну ничего пережили. Открыла дверь в козлятнике, думала не выйдут, а нет не угадала. Пошли за мной.


Вот такая у нас красота.
А это мы идем на прогулку.:blush:

на прогулке :kissing_heart:


и мы уже шубки почистили, погуляли, листиками перекусили пора домой

И наконец то Фаер и Нолик с старшим сыном


Чита молочка по чуть чуть добавляет. Гулять еще не выпускаю.

29 лайков

Ох у вас и намело, не боитесь козкам вымячки простудить?

1 лайк

У меня аж защемило :confounded: вымя да по пузо снега!

2 лайка

Мы выпустили их на чуть чуть. На улице много снега, но так тихо было. Я их долго не держала, не волнуйтесь. Те кто гулял дойных не было. Девки остались довольны, ели загнала :stuck_out_tongue:

3 лайка

Снеговые ванны :grin:

2 лайка

Так, у нас сніги такі, що кози можуть хіба гілки погризти… У нас гарні верболози, тому в теплу погодо випускаю дівчаток пожувати кору

1 лайк

Що ж мама не наморозила про запас? У мене знайома наморозила брикетів молочних і потроху витягає за потреби. Каже, місяць легко протримується.
Я і сама як збираю молоко на сир - морожу

1 лайк

Коли я купувала своїх кізок мені хтось сказав - не бери кіз з першого окрту.
Чому? - здивувалась я
Мені пояснили, що у хорошої молочної кози в першому окозі переважно хлопчики, тож дівчатка будуть у другому. Їх і треба брати.
Не знаю чи ця логіка справедлива, то молочка у вас буде валом!!!
Вітаю!

1 лайк

Олена, нет прямой зависимости - первый окот или 10-й.Пример моего хозяйства . Перечисляю первые окоты. Аза - козлик и козочка, Милка - две козочки. Моника - 1 козочка. Татка - две козочки. Ириска - козочка и козлик. Будур - два козлика. Так что у моих наоборот, девки рулят!

4 лайка

Марино, я і не вірила тій версії. Ви підтвердили! Але є такій міф…
Принаймні я про нього чула.
Звичайно, краще, коли народжуються дівчатка, але ми тут безсилі щось змінити… Тому треба радіти кожному варіанту…
От у мене одна льошка на чиїх дочок було кілька замовлень, з 9 поросят принесла лише 2 дівчаток… Неймовірна пропорція… Але факт залишається фактом… Чекаю наступного ‘компенсаційного’ опоросу :roll_eyes:

4 лайка

Мінус в тому, що купуючи козочку від первокотки ви не знаєте чи хороша ця первокотка, адже ще не відомо який в неї надій, довжина лактації та ін…

9 лайков

ну тут тоже спорный вопрос - даже если мамка идеальна, с длительной лактацией и хорошим количеством молока, не факт что дочка переймет ее достоинства. ВСЕГДА лотерея. Я в этом году себе оставила двух дочек от своих первокоток и купила двух от 3 окота,ГЛашиных внучек. Посмотрим как будет

6 лайков

Я коли задумала своє господарство вирішила купувати лише молодь. Вони, звичайно, лоторея.
А хто продасть дорослу тварину з високою продуктивністтю?
Мої знайомі купили двох гарних порісних льошок. Виявилося, що вони справді кльові, тільки малюків подавили і поїли.
Тому, певно, їх і продали…
Розумію, коли продають гарного цапа, бо зміна крові, а кіз.
Не ве рю!

1 лайк

ну почему сразу - не верю! Я продавала в этом году очень хороших коз, и не только я. Планирую еще продавать врослых, Милку например - как раз по причине ее высокоудойности - предпочитаю среднеудойных, до 5 литров

3 лайка

Длпускаю, що помиляюсь. Безумовно, є причини продавати хороших квз, яле як багато це у пропорції до усіх інших? Трошки

Ну…я зврчайно, не претендую на звання “тримач суперудійних кіз” але кожен рік спродую від 1/3 свого стада.
Бо сарай не резиновий, та й і рухатися треба далі. Перші роки спродувала кіз, які давали не сильно багато по ціні м’яса ( 300 грн) вони давали в пік по 3 літри. Потім я підняла планку в стаді, в зараз в мене першоокотка в пік повинна давати близько 4 літрів ( і в минулому році так і було на більшій половині першоокоток) ті, що давали 3 були продані.
До чого я… Так продається те що в порівнянні з найкращим виглядає хужчим, але якщо не порівнювати, то дуже навіть і непогано.
Так це при умові, що в мене кози харчуються за рахунок вільного випасу і такої розкоші , як зерно суміш в них немає. І доїння тільки двічі в сутки із моменту окоту, тобто ніякого роздою.
В цьому році буде ще важче, бо стадо вже суперське, таке як я хотіла, але ж воно розмножується, тому прийдеться знову влітку робити кастинг, і знову залишати переможців, а інших продавати…якось так…

12 лайков

Можливо тому, що быльшысть паруйе першокоток в ранньому выцы. Ы можливо дитинчата выд мами, котра сама ще добре не виросла, чогось недоотримують?

1 лайк

Юль, ви можете продати дешево і даром віддати, але не кращих. Не логічно продавати кращих, а залишати гірших.
Може я така корислива і жадібна, але я би кращих тварин не продавала, а тільки тих, яких можу замінити кращими.
Проте на кожен товар є ціна і вона може бути чесною чи ні…

3 лайка

У мене ще юні непаровані кози, але я була в кількох господарствах і бачила кіз, що були дуже рано покриті… Вони припиняли ріст і вже були втоачені як племінні…
Чи це не так, дівчата? Може бути в другому окоті отака ранньоокозка придатною на плем’я?
Я можу сказати лише про льошок - у свиней така льошка лише на м’ясо😡

Так воно і є, але гірша в порівнянні. Наприклад коза, що дає 6 літрів молока гірша за козу, що дає 7 літрів молока. А ціль залишити одну. Подамо ту, що гірша.
Висновок: гірші кози бувають різні :wink:

8 лайков