Квіткові кози

А, вспомнила. Есть ещё такое - молоко то гуще, вот и фермента надо больше.

5 лайков

Мабуть це так. У мене БІо-фермент розфасований на 10 літрів. Робила бринзу 8,5 л. молока, розвела фермент і забула надібрати, так весь і вилила в кастрюлю. Бринза вийшла класна, молоко згорнулося швидко. А сьогодні 10 на 10, і згусток не такий плотний, і сир якось осів. Але ж я сметанку ложкою з банки зібрала і збила масло. Приходьте ранком на оладки на маслянці і з сливовим варенням.

9 лайков

У мене назріває скандал… вчора повертаємось з козами з прогулянки , а у мене біля двору чужий козел, мусила гукати сусіда щоб допоміг його відігнати. той навіть завів його додому на інший кінець вулиці.
Сьогодні як відчула недобре, збиралась у місто по роботі. знала що можу надовго затриматись і погода якась нестабільна тож вирішила кіз взагалі невипускати навіть в загін ( після дощів там така грязюка стоїть. пожаліла їх що будуть болото місити і лишила в сараї) Повернулась додому, а той козел уже у мене на подвір’і господарює… Знову прошу сусіда щоб допоміг, той доставив козла додому і сказав, щог господарі його привязували, коли випускають пастися або дивились за ним…А ті зробили мене винною. що це я зі своїми козами гуляю і дорогу йому показую…:rage: чоловік мене заспокоює. щоб не звязувалась, а я не можу заспокоїтись…:rage::rage::rage:
А той козел то такий кудлатий “тузік” як шарик на коротеньких ножках і що саме страшне у нього якась дуже розпухла морда, вона майже однакова що знизу біля носа, що зверху лобовій частині…Тепер буду переживати щоб хоч ніякої зарази не заніс мені в двір :rage:

10 лайков

Так хохотала слезы глазах . А в остальном Вы правы .

3 лайка

Да, Зоя, это причина.
Я в этот период добавляю больше сычужного фермента. Но это больше влияет на плотность сгустка, а формируется он все равно долго. Я даже не всегда могу точно сказать сколько, т.к. ставлю сыр и ухожу заниматься другими хоз.делами.

3 лайка

Фууу, заспокоїли … а то я вже вирішила, що мені щось проблено :rofl:

4 лайка

Спасибі ,Оля, що нас учиш. Так гуртом і жити веселіше.

5 лайков

Я просто уже не первый год такое замечаю.
А вот был год когда козы довольно таки дружно покрылись. С разницей в две недели. Вот тогда это ярко очень проявилось. Когда разный срок покрытия, то не так явно это можно заметить.

2 лайка

У мене саме така ситуація- всі дружно загуляли і покрились ( я надіюсь що покрились) . Лишились ще Луна та Барбі підростати.

1 лайк

Зоя, а когда намереваетесь Луну замуж выдавать?

хочу щоб вона поросла хоч до року, якщо покрити то десь кінець січня-лютий. Але щось на днях у неї мала би бути за моїми підрахунками, чергова охота, але вона чомусь мовчить. вже починаю трохи хвилюватись чи не вскочила де в гречку без мого відома :rage:

3 лайка

Зоя, дальше охоты могут смещаться, быть тихими или совсем пропасть. При том пропасть на время небольшое или значительное. Это уже не предсказуемо. Тем более, что девок незамужних осталось только две. Есть вариант разгуливать потом козлом. Но тоже тянуть с этим не желательно.
Так в конце 2014 года была у нас история с Даяной. Очередная охота в октябре была через 25 дней и совсем не выраженная. Очень и очень слабая. Я уже решила, что все - закончились у неё охоты. И уже в ноябре мы брали козлов на выпас со стадом. И тут в середине прогулки Орех ну ухлёстывать за Даяной. И всё настойчивее и настойчивее. Тут и Барни присоеденился, создавая конкуренцию. И это она еще и убегала от них. Поймала их уже в вольере. Но поздно было. Хоть я и не видела садки, но результат получили через 5 месяцев. А покрытие произошло четко по плану охот если считать её цикл в 21 день.

4 лайка

А я вже і не знаю, що думати про свою Беліз, доїться 10 місяців, козла точно ніде не було, і навіть признаків ніяких і ніколи не було. Літом така пузата ходила, ну, думаю, мабуть її козлик маленький (син або подружкин. вони всі разом жили) огуляв. Дождалися, що вона в нас 5 місяців прожила і нічого. В кінці серпня кіз проглистогонила, на осінь пузо менше, коза як коза, не жирна. Може колись дождемось. Уже майже місяць Живину їдять, гарне сіно, овочі, зернові ., квашені помідори,яблука.

3 лайка

Це я розумію. але хочеться щоб козочка ще підросла, змужніла.
Вже маю одну малолітню мамку - Бусю. Сьогодні порахувала, що її вік 22 місяці, а після свого раннього окоту доїться уже 14 місяців. Зараз вона кітна 1,5 місяці , планувала що запушу як тільки погуляє, а ініяк не можу це зробити , з трудом перевела на одноразову дойку із 2л. стало 1,5л. Пробую зміщувати час доїння - не виходить, вимя кози преповнюється і вона кричить, просить щоб доїла…

6 лайков

Зоя не могу не спросить , как "тузик "?:thinking:

Тая, “тузік” більше не приходив і його хозяйка перестала зі мною вітатись :face_with_raised_eyebrow:

2 лайка

Ну конечно Вы же враг ))))):blush:

2 лайка

Ага і я і мої кози - ходимо без прив’язі і тільки чужих козлів принаджуємо :grin:

7 лайков

В том году мои козлики были на привязи , еще был Темка (ламанча ) , Степка маленький еще . Дарий ходил с девочками . Так люди обнаглели совсем сами приводили к нему коз . Один при пянки рассказа " а , что коза кричит козла хочет . Где я должен искать , а здесь под боком". Мне соседка сказала . Тогда перестала привязывать их и в этом году только до сезона охоты . Про того кого -то пускать даже за большие деньги разговора нет .

5 лайков

Я минулого року пускала на чужих кіз козлика, він пішов на шашлик. А в цьому козли тільки для своїх кіз. Сьогодні правда приводила бабуся одна кізочку-красуньку, яка народилась від минулорічного Сеньки. Така пригожа вийшла, що пустила на неї Макарушку- дуже цікаво які козенята получаться.Бабуся дуже розпитувала як я кіз годую, я просила щоб козам хоч звичайний лизунець солі купила і мисочку з содою поставила.

6 лайков