EN | Главная портала | Непрочитанные | ПОМОЧЬ ФОРУМУ | Делаем свой сайт | Скорая помощь | Форумчане | Доска почета | Лидеры | Награды | Козоводческая карта | Калькуляторы Контакты

Козлині упряжки, тяглові козли

(Екатерина) #42

Вот так ми начинали с осени.
Стожок в трудновивозимом месте там овраг и так он начал мне помогать.
Сейчас он после гона грязний ну єто не мешает ему возить сено .

(Олена ) #43

1902 рік, Царське село. Романовські відприски на упряжці кіз) якщо великі княжни на козах їздили, то чому нам своїх дітей таке не розважати?)))

(Ольга) #44

Ой, у мене є три такі білі минулорічні “кобили”, що і ніякого цапа не треба. Були б упряж та візок.

(Людмила) #45

Вот что нашла )

(Олена ) #46

Катерино! Я ось прочитала в старій книжці, що використовувати для таких робіт можна не лише кастрованих вайлухів, а і племінних козлів. Тож, ви усе правильно робите!!
"Во многих случаях немецкими хозяевами для работы в упряжке использовались не только холощенные, но и племенные козлы, причем производимая ими работа нисколько не отзывалась на племенных качествах, и они давали отличное потомство "(Бойков,1926).

(Екатерина) #47

Оленька их не так уже и сложно делать. Я просто на амуницию посмотрела на осликах и получилось
теперь дело за упряжжю уздечки и конечно повозка на весну.

(Екатерина) #48

Люда так мои красивее и повыше чем те, можно и с моим так.
Придет время.

(Инна) #49

О, еще одно новое слово в копилочку! Про льошек уже тоже знаю)

(Олена ) #50

Взагалі-то більш поширене - валух чи валах (проте, слово рідковживане, в значить норми мовлення не чітко визначені), але мені подобається варіант вайлух, бо він близький до слова вайлуватий)))
А ‘валах’ навіть не зручно говорити, бо це ж ніби виходить жителі Валахії)

(Олена ) #51

А ще коза/козел що притягне отаку штуку на ринок точно викличе інтерес покупця) як думаєте?
Козлина упряжка це не лише розвага чи полегшення праці, а ще й РЕКЛАМА!

(Марьяна) #52

Згодна! Едина проблема - наші хлопці іноді бувають дуууже пахучими))) Потрібно буде кожен раз купати з шампунем, а щоб не поливав своїми парфумами покупців - одягати якогось напіпісніка)))

(Олена ) #53

Оригинальный способ решения транспортной проблемы придумала жительница села Новосолдатка Евгения Павлова. Вместо лошади женщина использует козла.
Зовут его Яшка. В доме Евгении Павловой рогатый появился 5 лет назад. Обычно у козла в деревне жизнь короткая. Максимум года два, а потом на мясо. Но Яков родился под счастливой звездой.
– К полутра годам, когда этот козлик миленький начал ломать заборы, стены, сарай сносить, надо было придумывать что-то, какое-то ему занятие, – рассказала жительница села Новосолдатка Евгения Павлова.
Занятие нашлось быстро. Евгения вспомнила навыки работы с лошадьми, а тот, кто раньше запрягал лошадь, тот и козла сможет запрячь. Теперь Яков возит свою хозяйку в магазин и на заготовки сена. Есть, правда, свои особенности. По характеру козёл похож на осла. Такой же упрямый, только ещё и с рогами.
Яшка выполняет свою работу добросовестно, но без лишнего энтузиазма, особенно ему нравится дорога домой, в этом случае козла просто не остановить.

(Зоя) #54

Був час коли я також задумувалась про те, щоб запрягти козла в упряжку.:hugs:

Чоловік мені сказав - Одумайся! Половина села вже вважає тебе трохи з причудами через твої кози, а коли побачать ще верхи на козлові, так взагалі… :joy:
Я послухалась чоловіка… покищо :wink:

(Марьяна) #55

Зою, не можна так смішити! :smile::smile::smile:
Я зараз їду в маршрутці, в Київ. Читаю Ваше повідомленя, уявила ваших односельців, які побачили Зою верхи на козлі - та як зарегочу… На мене вся маршрутка і обернулася!)))) А я що, я нічого - я форум улюблений читаю)))

(Зоя) #56

А якби на роботу так прирулила :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::goatlaugh::goatlaugh::goatlaugh:

(Олена ) #57

Чоловіки не завжди бувають праві‼️
Я зроблю такого чи іншого визика щойно виростуть мої юні створіння.
Вірю в те, що це не лише дивуватиме тих, хто й так здивований, а й рекламуватиме виробника))))

(Іван Мороз) #58

Я хоть і чоловік, але тоже хочу такого возика, вже уявляю собі як я буду “розсікати” в такій колісниці вулицями Львова!

(Инна) #59

Мені здається, що на старих вулицях Львова така бричка з козлом буде виглядати дуже органічно. Не знаю чому, але так вважаю.

(Олена ) #60

Робіть таку, іване, і викладайте фотки! Я мрію зробити такі речі модними:bangbang::bangbang::bangbang::bangbang::bangbang::bangbang::bangbang:
Хоч би як було, ми стоїмо біля народження нового тренду, хоч сама фішка існує багато століть.
У мене, іване, господарство починається з нуля і мої козенята мають поки лише 5-9 місяців…
Але цей період якось закінчиться

(Людмила) #61

А мы уже с соседом тоже договорились, что весной что-то такое соорудим ) он загорелся )) включил режим конструктора, а я просто счастлива, что есть такие ещё замечательные люди ) аж как-то дико иногда бывает!
так что Олена, ждите весной колесницу )) в теме, правда не решила ещё кого туда запрягать )) но думаю найдётся кому ))