Хутір Семиділки

Поки йде дощ, розкажу, як ми розводимо суницю вусами. Може комусь пригодиться).



Під деревом, там де притінене місце викопуємо ямку. В неї ставимо банку 0,5, або 1 л. Пригортаємо так, щоб горлечко банки виглядало з землі. Землю навколо банки заливаємо водоб до стану болота). В банку наливаємо воду. Від кущів полуниці відрізуємо вуса. Той кінчик вуса, що від куща вставляємо в банку з водою. Інший кінчик, як тільки зав"яжеться зародочок нового кущика, можна і без корінчиків, хоча краще з корінчиками, занурюємо в грязюку так, щоб виглядав кінчик . Слідкуємо, щоб не пересихала земля навколо банки. і розводимо без особливого виснаження основного куща багато суниці. Садить можна далі і ближче до банки, поки буде вільне місце, щоб вставить вусик.

20 лайков

Вік живи- вік вчись. Добре , що форумчане діляться такими цікавинками. Галина, дуже дякую)))

1 лайк

какой интересный способ. и сразу удобно формировать грядки. спасибо за подсказку.

1 лайк

а я сажаю клубнику с широкими, немножко шире штыка лопаты, междурядьями. Между рядками щедро мульчирую соломистым навозом, в течении лета отрастающие усы направляю в междурядья, лишние убираю. За лето молодые кустики хорошо приживаются на удобренной земле, в зиму уходят крупными сильными растениями. А отслужившую клубнику перекапываю осенью или весной и получаются новые междурядья, которые опять засыпаю мульчей, и история повторяется. Клубника каждый год растет на свежем месте, урожай отличный.

10 лайков

Таня, я думала, що опозорюся з цим постом) бо всі його знають. Рада, що згодився наш давній досвід. Тут цінне те, що виростають гарні корінці за короткий строк. І викопувать їх дуже просто. Підсушить землю, і вилами обережно підкопать всю площу, та зібрать рослинки. Але це якщо піскувата земля або чорнозем.

Юля, дякую. Цей спосіб підходить дуже, якщо мало маточних кущів, а засадить треба велику площу.

Маринко, ми теж так робили,) Хороший спосіб. А це купили Сан Андреас. Кущі дуже багато цвітуть і ягоди великі дуже добрі, наче і не ремонтантна. І чотири рази на літо родить. Але сам кущик дуже виснажується. Я пропустила момент і мало не загубила грядочку. Тепер з того що лишилось обдерла суцвіття, піддобрила і розводимо більшу площу. То і згадала давній метод розведення.

2 лайка

мне почему-то кажется, что это только малая доля вашего опыта и знаний. На вашу страничку всегда захожу с удовольствием:grinning:

6 лайков

Вдячна дуже за добрі слова :rose: Мы все учились по-немногу… )

2 лайка

І я люблю бувати у вас в гостях! Ви видаєте такі перли на соковитій українській :grinning:. що й Остап Вишня вам би заздрив.“Записки бувалого козовода” покруче “Вишневих усмішок”

9 лайков

Только хотела написать, я, к моему стыду, украинский не очень знаю, а сообщениями на нашем языке на форуме зачитываюсь. есть слова не понимаю, но учиться ведь не поздно.

8 лайков

Забігла додому, та хоч павутину пообмітаю на хуторі) Жнива, є жнива. Привезли недавно люцерну в тюках. А вчора дзвонять, що можна взять некондишен) пшеницю по 2500 за тонну, але дуже бігом, бо бажаючих на “дурняк” розжиться багато, а пшениці трошки. Взяли півтори тонни. ох і важкі ж вони!!! Раніше було той мішок-геп на плечі і потанцювала
з ним, куди треба. А тепер пів-мішка хап удвох, і повів нас той мішок, куди схотів. Ще привезли 5 тюків гарної ячної соломи і ще 4 привезуть.Звісно за гроші. але у нас з соломою в цьому році сутужно. то могоричую народ сиром, а вони й не проти. :yum: ще ячменю та кукурудзи запасти і нам козам та зима до…коротше не страшна. Суданки два укоси є, буде і третій, різані яблука під хатою проти сонця сохнуть. У Сквирському районі на цукрозаводі повинен бути гранульований жом, вже зібрала компанію з базарних приятельок, на оптову кількість того жому. А у нас,виявляється, один хлопчина варить живе пиво, а це ж пивна дробина. …Жуємоооо!

15 лайков

Ми яблука теж сушимо. Пахнуть, на весь двір. А суданки коло хати вже 3 укоси взяли, четвертий підростає. Ми, поливали, як посіяли, 2 рази. А це велике діло. На полі 3-й зараз козам косимо. І люцерну косимо 4-й раз. Спини тріщать, але ж треба. Привіз чоловік сьогодні висівку пшеничну, у нас млин поруч. Вже по 4,50, а була по 3 і 3,50. Ще треба поїхати по макуху на гарну олійню. А тоді вже будемо чатувати соняшники, у нас повно в цьому році і близько.

3 лайка

Ех, якби ближче до нас, бита пшениця по 2.50 краще ж. У нас на млині висівки ще були по 3.80. два тиждні тому. Соняшникове насіння торішнє ще є. Ми і не били, бо бить дорого, а ціле насіння гарно хрупають. але вже поле придивилися) У фермера комбайн Джон Дір але невеличкий. То буде і йому і нам “мажорам”. Це так @ yasaman[Юлия народ назвав, а ми з тобою Шо, гірші :heart_eyes: Ми теж мажорші!
Нічого. скльки там тих жнив, місяць і день) витримаємо. Треба думать про фестиваль у вересні, тоді легше, бо хочу поїхать, аж пищу.)))
О.Ще одне, привезе сусід з Вінниці бурякову стружку торішню, з Кормобази. Якщо буде від кіз одобрямс, то дам координати і ціну сюди. Як той жом мене виручив!!! Не гнив, не стікав. Лежав собі спокійно в мішках і ждав, поки його намочимо і з апетитом з"їмо.

11 лайков

І я в Київ збираюся. Рано подоїть і на автобус, а там і назад. Я ж приїзжаю на Південну АС, а Випердос ( ВДНГ) поруч.

2 лайка

Оль, а шо таке Випердос) ? У нас так колись задавакуватих злиднів називали :smile::smile: Давай якось може зустрінемося хоч на виставці? Я на Видубичі їду. А там до виставки-палицею кинуть. ДУУЖЕ хочу Гандзю Квітку побачить. але не буде певне її там. Далеко :disappointed: І Лєночку Осипенко - мою кицю маленьку. І Мариночку з Підгірців. Вона, як сонечко :kissing_heart: Встигає всіх обігріть. Та Інночку, яку дуже ціню за її багатогранність і терплячість до мого французького :rose: І ще багатьох моїх хороших дівчаток.
Привіз сусід жом. В одному мішку змішаний -стружка з гранулами. Намочила. додали дерті, то мої красавішни змолотили на “раз”. Куштувала, такий, як і той що купляла раніше. Ціна -5800 за тонну. Фасований в мішки по 20 кг. Ось тут https://kormobaza.com.ua/ Сказав сусід, що люди активно розбирають.

6 лайков

Галя,Ви маєте на увазі Шамраївку,чи якийсь другий?

1 лайк

Так, саме його) Завод в с.Руда. Сказали з бух-ї, що робитимуть і продаватимуть.) Ждемо жовтня.

1 лайк

То після ваших слів як же не поіхать - га?

1 лайк

Я від траси через Руду км 5 через поле-Великополовецьке,Дякую,що написали.Заїзджайте в гості.:heart:

2 лайка

Правильно подумала, далеко. Хочется всех увидеть,пообщаться, но увы… Некому моих козочек доить. Кроме меня никто не умеет, да и не сильно хотят. :joy: Хотя дети говорят: " оторвись от своих коз и поедь хоть куда-нибудь.

4 лайка

Ага, мне тоже говорят - в отпуске не была лет 20, поедь куда-нибудь. А коз с собой забирать, спрашиваю?)

3 лайка