Хутір Семиділки

Оля, сьогодні вибрала знову печерички, було на цілу сковорідку посмажить, і на день мені тягать і смакувать прямо з сковороди пальцями. Ох і смакота - пальцями на ходу! :yum: А після обіду запросив зятик чоловіка на збір печериць. Їхали за 30 км, але за чотири години на двох набрали вісім 15-ти літрових відер. Приїхали під 8 год. вечора. Я ганяю, пораюся-дою, козенята виводять на всі лади. От гадюченята малі, нажерлися суміші жому з дертею, закусили травою і люцерною а поки не вичмакали по 700 гр. свіжої сироватки -не вмовкли. :dazedgoat: Я собі залишила відро печеричок, бо знаю, що не справлюся, північ заходить, а я тільки перебрала-зварила, а повний жигуль ящиків зять гордо повіз додому :heart_eyes: Розказали таке, що збирали десь у величезному садку, і цих печериць там прямо постіль, і стоїть цілий ряд машин, збирають, ходять люди туди-сюди і всім вистачає. АЛЕ! печериці є тільки там, де ростуть абрикоси. під яблунями-вишнями то немає. У мене вдома моя грибна полянка розкинулася теж під абрикосою. Чи це система, чи так співпало?
Десь читала, що якщо купить старих з темним сподом шампіньйонів і дати їм ще постаріть, а тоді змішать з водою та вилить на землю і прикрить тирсою а краще старою соломою, то буде нам щастя. Думаю, підстилка з горошком буде саме тешотреба). А ще брали ми років з 10 тому у людей, що вирощують печериці, солом"яні блоки вже використані ними. Ці блоки вони недорого продавали, люди купляли як добрива або мульчу на городи. Ми засипали міжряддя в клубніці, і, як перетрухла, перекопали з землею, то теж печериць наросло тьма тьмуща, і довго щовесни проростали гриби, хоч ягід уже і не було, то між тим, що росло на тій ділянці.

11 лайков

Ох класс, читаю вас и так захотелось жареных) Сколько дома не бросаю - не растут! Правда, раньше не было козьей подстилки.

1 лайк

так ото ж) унверсальні вони в нас ті кози. ще якби самі на базар сир продавать носили :wink:

8 лайков

Так, начиталась про гриби. Ось подою вдень і гайда в ліс. Рано підгорнули картоплю на полі, вчора все упорала біля хати, хоч грядки і ще сто раз сапати треба. Сир спакувала і заробила на поїздку в ліс. Хоч на пару часиків. А ввечері сіно переносить, бо на завтра дощ на вечір. Ми б його і завтра перенесли, так нам на 50-річчя до сестри, то не можна - треба горілля пить , а ми втомлені будемо. Добре що хоч збирає вдень, і погулять успінемо, і на вечірню дойку.

2 лайка

а вона вже повилазила? картопля)

1 лайк

Вже вся зійшла, город зелений. Буряки паршивенькі, а гарбузи красавці. І суданка піднімається, а ще як дощ буде, то взагалі красота.

2 лайка

Галя, у меня листовая капуста, которую ты мне привозила, вся взошла! Я ее без парника сеяла, густенько в рядок, потом прореживать буду. А вот морква кормовая только-только начинает вылезать

1 лайк

Маринко, я за капусту не переживала, бо намочила, як купляла ще взимку. Тоді зійшла вся. А кормова морква щось мене підводить. Насіяла більше сотки, бо так надоїло купить серед зими, а тоді мить-перебирать щодня по двоє відер з грязюки :angry:, а сходу ніякого :disappointed_relieved: Вчора і сьогодні дощ у нас. якщо після дощу не зійде, то… не знаю, чим і пересівать. Пізнувато вже по нинішній погоді.

4 лайка

Дуже гарно і густо зійшла суданка з еспарцетом, аж радісно. Скоро висаджувать капусту. Посадила по капустяній грядці квасолю і біб рядками. Поки капуста підніметься, квасоля прийметься. Раніше квасолю і горох кидали в картопляні ямки під посадку. було багато гороху і квасолі і для картоплі непогано. Тифон посходив, але дуже довго набирає сили росту. Та, думаю, дощик все виправить.

6 лайков

У нас в городе вчера дождь шел 2 раза и сегодня уже 2 раза, а до нашего села так и не дошло(

1 лайк

А у нас сегодня наконец-то - 20 минут хорошего дождика. Пойду садить рассаду помидорок.

1 лайк

У нас вчора притрусило, а тоді вночі і рано трошки. А в 15.15 такий гарний ішов, що які там помідори - мокро.

Моркву можна сидити до липня, як буде дощ - виросте, ще і гарно буде зберігатися. Копать всеодно в жовтні. І бурячки столові після часнику посіять - красота, невеликі, якраз на один борщ. Наша сусідка сіяла минулої осені під зиму моркву, бачу , що хороша стоїть. Але тут не вгадаєш з нашими зимами.

4 лайка

Так отож. а літо обіцяють жарке і дощі аж на серпень :=(. Але щось будем тулить. Козам погода до лампочки, було б що поскубать :dazedgoat:

2 лайка

Тому вірить - що воша кашля. Погода непередбачувана. Як не сіять, то і не виросте.

4 лайка

Замордувала я таки свого хорошого дідика( Я більше в хаті варю-мию, день малий, а кругом кози і городи. А він любить, щоб усе в одну секунду зробилося, бо така істерика нападає, шо капєц. Кажу-причепи ще й до жопи сапу і сокиру, то буде швидше. Сміх-сміхом а доболіла рука до того, що сам! по своїй охоті! пішов у лікарню.
Питаю: що ж у тебе за хвороба?
А-каже, таке, як склероз.
-То артріт чи артроз?

  • я ж кажу, таке, як склероз. Шутнік, панімаш. По ночах не спить, але не здається.)
    Там йому приписали гарних уколів за таку ціну, що ридать моїй пенсії було б ніколи, пішла б у аптечну касу, однією купкою. І приписали в основному обезболюючі.
    Як добре, що у нас на форумі є така, во-істину золота по доброті і знаннях людиночка. Не хвалю, а величезну дяку складаю @Varvara Инна.:tulip::tulip::tulip::tulip::tulip::tulip::tulip: За її безцінною порадою вибрала я з можливих варіантів мукосат. Але у нас в аптеках одна ампулка від 60 грн. :roll_eyes: Знайшла я https://mukosat.com.ua/ у Луцьку. Там така сама доза за 25,90. На 3 пачки мукосату додали подарунок-гарненькі шприци на весь курс. Є ще деякі препарати для лікування суглобів. Хай у вас нічого не болить, але закладка не завадить.
18 лайков

Галя, здоров"я твоєму чоловікові. Напиши про ефект, бо у нас теж є така проблема - болить у чоловіка спина і нога.

1 лайк

Дякую, дуже цінна закладка

1 лайк

Оля, в такому разі може бути грижа, або з"їхать диски в спині з ущемленням нерва тієї ноги, Може застуда ? Колись таке було у мене. Якщо не провіряли спини, то почни серйозно з цього, бо ніякі процедури і уколи не допоможуть.
Результат вже трошки є. На ніч п"є ортофен, якщо дуже болить і мукосат. Але колоть треба довго.Перестрахуваться.

3 лайка

Я читала, що 25 уколів. Це ж хто буде терпіть? Треба щоб раз і само відпало.

2 лайка

Да шо там тих уколів. Раз і все!

5 лайков