Квіткові кози

Оль, в Бобрице я почувствовала привкус в твоих победных белперах. Но именно в этом и прелесть козьих выдержанных сыров.

2 лайка

Оля, всі сири були на заквасці із сичугів?

Вот-вот, Оля! И я о том же. Есть в них козий тон.
Я коровьи белперы не ела - не с чем сравнивать.
Ну и мне вот милы и вкусны козьи сыры именно из-за этого особого привкуса.

Да, Зоя. Я только этот фермент использую. В этом сезоне готовила по рецепту Галины @kvitka, а до этого делала по рецепту где фасоль, рис и пшеница.

И еще. Мне как-то не доводилось пробовать не вкусное козье молоко с козьим привкусом, о котором пишут. Молоко козье пила в детстве. К бабушке все детство в деревню с мамой в отпуск ездила и там постоянно было козье молочко - бабушка козу держала.И потом доводилось покупать - всё было вкусное.
А лет эдак 7 назад случай был. У нас тут затеяла одна фермерша козью ферму. Ну сначала пару коз привезла и определила к соседке в сарай, пока все организовывали у себя на участке. Соседка тогда у неё управляющей и всё-делающей работала. Вот мы к ней в гости зашли. Дело было то ли в конце февраля то ли в начале марта. Она ну нас молоком угощать. Налила. Я пить, а оно мне в рот не лезет. Ну как-то отпила. Вот,думаю, первый раз и попробовала то самое не вкусное козье молоко. Сама же соседка молока свежего вообще не пила. Только кисляк. В этот же год летом я отправилась покупать свою Сару. Еду в Бучу и всё опасаюсь, а вдруг мне молоко её матери не понравится. Попробовала - вкуснейшее. И творог и сметана тоже. Уф, отлегло от сердца. Забрала Сарочку.
А еще через год я разгадала загадку того невкусного молока. А дело было в том, что соседка смешивала всё молоко вместе. И было в смеси этой молоко совсем недавно окотившихся коз. А такое молоко не у всех коз мне нравится. А смесь так вообще пить не могу.

Молоко своих коз дегустируем периодически. Каждую. При том и парное и постоявшее.

9 лайков

Я тоже на днях у каждой отдельно парное пробовала. У глубоко котных вкус молока отличается. И не в лучшую сторону. Не то что бы невкусное, но несладкое. Привкуса и запаха не заметила

3 лайка

Сьогодні у мене прибирання в холодильнику і перевірка сирів. Майже на всіх головках появилась пліснява.Одні вже встигла протерки розсолом, інші ще в процесіі. Частину готувала із купованих заквасок і ферментів, частина - то мої експеременти із сичугом. Маю кусочок воску-спробую обробити пару головок.

27 лайков

Эх, мне бы такой набор сих в холодильник:stuck_out_tongue:

2 лайка

Юля, якщо е козки так будуть і сирочки в холодильнику.
А я тільки починаю вчити ази сироваріння :blush: Правда терпіння частенько підводить, починаю з одного рецепту а закінчую невідомо чим :roll_eyes:

7 лайков

Зоя, у меня с плесенью хорошо справляется имбирь. Можно сухой, а можно свежим протирать. Плесень всё равно будет образовываться, но уже не будет въедаться в сыр, а будет как бы на поверхности и её легко стирать. Ну и не все сыры я промываю рассолом. Некоторые просто проточной водой. Потом обтираю тканью, просушиваю и обрабатываю имбирём. Чтобы не пересыхала корка можно и маслом растительным.

А тут такой привлекательный вид получился :laughing: Аппетитно всё так!

5 лайков

чаклувала над монтазіо (руцепт та закваски чізовські) так від у мене після того як промастила його медом чомусь “засоромився” і почервонів

14 лайков

Буду в місті і собі прикуплю, а поки що одну головку обробила сухим порошком гірчиці

Дякую, так приємно це чути від справжнього майстра :grin:

2 лайка

О, а я все рассматривала рецепт этого сыра, но так и не созрела на него.
Зоя., расскажите потом о впечатлениях от сыра этого.
А то я уже в этом сезоне и не сварю :pensive:

ну что Вы меня в краску вгоняете как свой монтазио :grin:

1 лайк

Зоєнько, я саме зараз теж чаклую над цим сирочком :slight_smile: В суботу буду перший раз медом покривати. Кожного разу, коли роблю новий сир, хвилююся,наче хто сварити буде як не вийде)))
Подивимося, може і мій засоромиться)))
А ще маю на визріванні Драй Джек, на вигляд просто чудо :slight_smile: сподіваюся і на смак не підведе.

3 лайка

Я вже зрозуміла, що сирів поганих не буває. Якщо щось не так він просто буде інший, але ж це не брак. :wink:Це просто можна назвати Авторським сиром :rofl: Розкажу випадок. Є у мене один клієнт, який полюбляє козинні сири ( бере молоді до 2ж тижнів) але сири мають бути дуже солоні.Солоні настільки, що пару днів соляться в розсолі з двойною дозою солі, а підкінець щей зверху просить щоб була сіль. Так ось, приготувала йому головку, він десь поїхав в командировку і не забрав її. Провалялась вона в холодильнику більше місяця, розрізала,така цікава структура получилась і, головне, пліснявою не покрився :blush: але виявилось, що наша сім’я до таких експериментів не готова :disappointed_relieved:
Так у нас на вечерю сьогодні печінка козлика з солоним-пресолоним сиром

18 лайков

Наші сири не можуть бути недобрі, бо вони наші !От роблю качотту, одна більше видержана, друга менше. Але кожна по своєму смачна, куди тім магазиннім сирам. Спасибі Олі, що ділиться секретами, спробуємо і по її рецепту пока ще красуні дояться. Я всі свої експеременти записую, а то за зиму забудеться і будемо вчитися знов.

3 лайка

Нарешті закінчила віск варити та головки мастити. Цілий вечір згаяла. віск варила на водяній бані, змащувала силіконовою кісточкою.На другий раз треба підшукати якусь кісточку з тоненьким ворсом, ато неекономно віск тратиться і якось неестетично виглядає.Витратила воску на 1кг сиру -100гр, на 0,5кг-50гр. Ось як виглядає

15 лайков

Я брала віск у каструлю і на парову баню. Потім вмокала головку сиру то одним, то другим боком. Швидко, гладко, але часто віск тріскаеться.

3 лайка

Да, да, мне тоже Ира @Maritanna поведала, что в воск лучше именно окунать, а не кисточкой наносить. Но у меня еще нет опыта покрытия воском сыров.

Іншим разом так і зроблю- буду вмочати у віск головку. У мене все пізнається методом проб і помилок :wink:

1 лайк

Так воно у всіх. Вичитала у Юлі “Ромео і Джульєтта” як вона сир в каві вимочує і собі попробувала, вийшло. Тепер на черзі сир у вині. А скільки корисного Оля розповідає, треба тільки хотіть читать. Спасибі давчатам, так і ми навчимось, не всі можуть на мастер-клас за великі гроші йти. Ніколи ми не будемо конкурентками, живемо далеко, маємо різне гоподарство, уміння, можливості. Для одних це бізнес, спосіб виживання, для других- для сім"ї. ще для когось -себе показать. Якщи знання не поширюються, вони старіють і помирають, так і не пізнавши визнання.

19 лайков

Оля читаю ваші коментарі і думаю, яка ви мудра жінка.

5 лайков