Квіткові кози

Три дні тому загуляла моя Бусінка, минулий окіт був у серпні 2018р… всю зиму вона була нашою годувальницею. Я стішилась, що і на наступну зиму будем з молоком. Бусю швиденько до Єлісея… А вона дама перебірлива… без “конфетно-букетного” періоду не хоче. Немала часу чекати, лишила її на цілий день з козлом. Надіюсь що покрилась. Єлісей уже жених з досвідом…

Вчора лементує Барбінка, після окоту рівно два місяці. Не хотіла так рано крити. Думала я так поки була на роботі і нечула її деркучого голосу. Вдома того лементу невитрилала, знову пішли до Єлісея. Барбіна дама поступлива, довго не думала.

Після того як її забрала лементувати почав уже Єлісей. За ніч умудрився вибити вікно, яке розміщене майже під стелею. На щастя всі осколки разом із рамою вилетіли назовні і козел не поранився.
А сьогодні почалась уже справжня ланцюгова реакція- Луна та Амазонка перейняли естафету та горланять пісень. Як себе стримати і непустити їх до козла… Справжній дурдом…

15 лайков

То це всі на осінь породжають ? А надо ? Можливо їх притримати хоч до літа ?

2 лайка

Тож і нехочу щоб зараз гуляли… двоє і досить. Буду триматись.
.Цікаво це вони що тепер з цього регулярно будуть в охоту приходити і лементувати :astonished:

Зоя, у меня круглогодично козы приходят в охоту через каждые 3 недели.

1 лайк

Можливо і ні … зараз просто ще холодно , а як тепло прийде то на пасовищі за травою ніколи їм буде про Єлісєя думати )))

2 лайка

Так в тебе ж вони не рожали , вот и просют )))

1 лайк

І як ви це терпите… сьогодні дві почеплялись перезніми ногами за огорожу в загоні і лементують… як мене бачать то кричать ще гучніше

Дуже на це надіюсь…:blush:

1 лайк

Так они просят с самого момента после окота :smile: Уже второй год пошел :smile:

Зоя, та, мне как-то фиолетово :slight_smile: Некоторые по трое сразу в загуле :slight_smile:

4 лайка

Людмила, а доятся они как? Ви их не запускаете?
Я все же надеюсь что моя Ромашка виздоровеет и я ее не пущу осенью на свидание, пусть востанавливается.

Доятся, конечно, не по пять литров, как на пике. Есть первоокотки, которые на пике 3 давали, но лактируют уже аж 21 месяц, то у них по 1,5 где-то в сутки. Есть одна около 2,5-3 даёт, она по третьему окоту, на пике 5,5 было. Остальные в районе 2 литров. Мне с головой хватает на такое количество дойных коз.
Запускать мне их незачем - я их просто не крою.

8 лайков

Мои сейчас тоже орут, я думала они голодные, накормлю, опять кричат, понятно теперь чего, загуляли девки.

3 лайка

Вчора прибрали двох козликів 2х місячних , отримали чисті тушки загальною вагою 17,5кг. і два сичужки
Козлики коротковушки в порівнянні з процентними нубами були набагато менші. Так вирішили, щоб трохи себе розгрузити і площу житлову. Лишилось ще четверо плоц.нубів, якщо не знайдуться гарні ручки то одягну у ім резинки і будуть рости до осені. Вже зараз видно, що інтенсивність росту у них більша (це при тому що породились приблизно з однаковою вагою і утримуються однаково під мамками і харчуються сіном-зерном всі разом) висновок - помісні козлики дуже гарно ростуть і набирають вагу

16 лайков

Нарешті зінчився страшний тиждень… Дуже важко переношу цей перехід із зимового на літній час… Було важко і мені і козам… А всього -навсього якась година… дойка у мене розпочинається 0 шостій годині ранку… Бідні кози не могли зрозуміти чому потрібно доїтись серед ночі, коли ще можна подрімати…Василина взагалі забастувала і відмовилась вистрибувати на станок. стояла перед ним як вкопана і складалось враження, що вона вперше його бачить… Я вже пробувала допомогти для неї застрибнути і ноги передні піднімала і ставила на лавку і ззаду підпихала… все марно… мусила три ранки сама сонна доїти сонну козу в коридорі навпочіпки. Не розумію, як люди можуть доїти кіз без станка…

Вже потрібно одягати резинки козликам, відкладаю процедуру з дня на день, дуже мені їх шкода все надіюсь , можливо комусь приглянуться …

Помітила, що зменшились вечірні надої у кіз, які не мають підсисних козинят, ці кози чужих дітей до себе також не підпускають. В харчуванні нічого не змінювала, вирішила, що причина також зміна в часі… А сьогодні виявила справжню причину. Нею виявилася… Мелані. Ця майже трьохмісячна діваха весь день на вигулі разом із сестрою мамку дудлять. Сьогодні дала всім мішанку - козам у загоні, козинятам на коридорі, щоб мамки їх необкрадали… і помічаю в цей час , що когось із козинят невистачає… Заглядаю в загін до кіз і бачу картину - поки кози захоплено їдять, кожна з них старається зїсти корму більше сусідки , висока Мелані в цей час лежить під козами і переповзає від однієї дійки до другої, виконує роль доїльного апарату…

33 лайка

Ой, Зоя , насмішила. :rofl:

5 лайков

Нічого собі!!! Так вона і буде діваха, при такій годівлі!

3 лайка

Так вона і є діваха. Це кізочка, яку я виставила на продаж на козинному ринку. Думаю, що потрібно закривати оголошення, нехай залишається така кобилка вдома. :heart_eyes:

12 лайков

Наша Сіма так піддоювала свою бабусю. А я все дивувалася - чого так стрибають надої. Але нічого, аби вийшла добра коза, молока нам не жалко.

5 лайков

Я завжди дивуюсь як козинята швидко опустошують дійки - тільки присмоктались, кілька хвилин і … пусто :grin:

3 лайка

Ага , і на руки легше тобі з такою помічницею :rofl::rofl::rofl:

4 лайка

Оля, це нічого , що кізка козу піддоює. А от у мене що було …Як починала я хазяйнувать була в мене коза , гарно доїлася, а вим’я було торбою- довге. купили ми бичка, щоб вигодувать козиним молочком… Приходить осінь - коза збавила надої- думаю, що так треба. Приїхав син на вихідні і питає:
-Ма, а як наша коза доїться ?:wink:

  • Та оце восени збавила, геть трошки дає.:thinking:
  • А ти в сарай навідуєшся?:joy:
    -Не часто, там папа порається. Я тільки дою.:blush:
    А далі - він сміється,аж заливається, а я нічого не розумію. Потім він крізь сміх розказує… Заглянув я в сарай, а бик ( десь під кг 300) припер козу до стіни, схопив у рот все вим’я і цмолить. Я стою слухаю , а очі на лоб полізли.:rofl: А тоді мені згадалося, що прийду доїть козу , а там 250гр. І дійки -чисті, м’якенькі, як папіросний папір …:heart_eyes:
30 лайков