Квіткові кози

Доброго вечора! Ось і я вирішила створити свою сторіночку. Вже кілька днів ходжу-броджу по різних темах і сказу тут так цікаво… А які тут кізочки - це просто казка!

Ми з чоловіком проживаємо на Хмельниччині (Ізяславський район). Ту частину вулиці, де ми мешкаем, в селі називають Расєя. Наш будиночок знаходиться на самій окраїні села, які тут чудові краєвиди. Поруч ставок, лісочок і вигін.

52 лайка

З новосельєм!
Гарні у Вас місця!
Ми також живемо на Руській стороні, у нас тут раніше було багато переселенців з Росії)

1 лайк

Продовжую далі свою розповідь. На даний час в своєму господарсті ми утримуєм вісім кіз, із них два козли, кролики, гуси, кури, троє собак і семеро котів .
Мій чоловік

Наші коти, це ще не всі

39 лайков

Скину кілька фоток козявочок наших, правда вони ще весняні. Десь не можу знайти свіжі.

34 лайка

Це наша Васіліса (Вася) на фото вона саме в процессі обезрожування, один ріг відпав а здругим вона ще з місяць ходила

28 лайков

З Новосіллям! Гарні у Вас місця і кізочки теж симпотюльки :relaxed:. Мій батько родом з Ізяславського рйону с. Щурівчики , так що ми з Вами майже родичі :wink:.

8 кіз це вже не мало, я хоч тримаю кізочок двно, більше 3-х, 4-х не було, місця малувато тай дітки малі були часу не вистчало приділити всім увагу.

3 лайка

Це моя улюблениця Маня, на цьому фото вона ще дуже худа не зовсім поправилась після важкого окоту

39 лайков

З новосіллям! :bouquet: А повз нас маршрутки ходять Ізяслав-Київ. Завтра поїду:slight_smile:

1 лайк

Дякую, Оля, зі мною на ти. Справді ми майже родичі:relaxed:

Ми до зими плануємо позбутися двох, бо страшновато входити в зиму з великим поголівям. Досвіду ще маловато , хвилююся чи вистачить харчів.

2 лайка

Дякую за вітання![quote=“olga79, post:8, topic:4851, full:true”]
А повз нас маршрутки ходять Ізяслав-Київ. Завтра поїду
[/quote]

Ласкаво просимо:jack_o_lantern:

1 лайк

Добре, домовились :wink:

Так, для 8-ми кіз треба сіна вже як для корови, ось тут наші форумчани ділились досвідом скільки сіна треба на 1 козу на зиму, може пригодиться тобі.

4 лайка

Головний жених добряк Федя

37 лайков

Дякую, тільки я не до вас поїду, а до Києва, на зустріч козоводів :slight_smile:

А це Бусінка(Буся) дочка Мані та Феді, вона у нас майже член сімї. Так сталося що Маня перед самим окотом захворіла, неїла декілька днів. Наш вет козами ніколи не займався , у нього одне лікування- ніж до горла. Що тільки не робили , шлунок запустити не могли. Козенята в животі так барахтались, що аж страшно було дивитись.Вет запропонував робити кесарів, щоб дістати козеня,т але гарантіїї що коза виживе не давав . Я тоді наполягла, щоб рятував козу, а з козенятами вже що буде.Він і запрононував ввести амиридін(по своєму досвіду роботи з ВРХ) який запустить роботу шлунку , алае викличе викидень. Це він мені так пояснив.Я погодилась, бо дуже жотілось врятувати Маню- свою першу козу. В результатідії цього препарату у кози почались потуги. Як вона бідна мучилась. Вет поліз в козу и став силоміць розкривати матку, щоб дістати козенят. Я тримала козу.Кричали обидві і коза і я. Спотаку він дістав одне козиня, сказав що вже мертве и викинув, потім друге і також викинів, сказавши що і воно мертве. Мені здалося, що друга кізочка жива(я помітила легкі удари серця) і я, обматюкавши, вета взялася її реанімувати. Розтирала, дихала ій в ріт, щоб вона самостійно задихала.Вет хвилин з десять за мною спостерігав, а потім, зрозумівши, що я не заспокоюся, взявся мені допомагати. Так у нас з’явилася Бусінка вагою1,7кг.Жила в будинку в старому манежі, годувала її з соски коровячим молоком, бо у мамки молока перший тиждень не було зовсім. Молоко пила з пляшки п’ять місяців, по іншому не получалось ніяк. Воду пила з відра, а молоко із соски. І що ви думаєте? Бусінка в три місяці відірвалась и погуляла з своїм батьком, я все надіялась що “пронесе” . Але не “пронесло” і в своїн неповних вісім місяців вjна стала мамкою, народився Сюрприз вагою 3кг. по

42 лайка

Нічого собі:scream:

1 лайк

Я також навіть подумати не могла що так получиться. Козеня народило козеня. Тепер ще й доїти її мушу, бо козлик всього молока не висисає.

2 лайка

Приємно познайомитись! З новосіллям! Гарні кізоньки :tulip:Я б теж хотіла кіз побільше, але приміщення не дозвлляє :disappointed:

Зоя, поздравляю с открытием странички!:rose: Козюльки - симпатюльки. История Мани и Бусинки впечатляет :scream:

Взаємно! Дякую за вітання! Помітила що коли появляється одна коза за нею іще іще іще.
Раніше я завжди думала що кози являються невід’ємною частиною стареньких бабусь, в уяві постає картина старенька бабуля яку окружає стадо кіз різного віку. А тепер сама виходжу в супроводі цілого табуна кіз
. :wink::goatlaugh::goatlaugh::goatlaugh:Якби мені про це сказали ще два роки назад, я б тільки покрутила пальцем біля віска:wink:

9 лайков

Аня, дякую! У мене до цьго часу мурахи по шкірі, як тільки згадаю цю історію. І з острахом чекаю чергового окоту Мані!