Чабарня. Ферма-майстерня на Десні

Мене пригощали, вона була без нітритної солі, але власниця смаколиків їла її раніше. А я роблю звичайну селянську ковбвсу, яку печуть і зразу їдять. А заготовки сирої ковбаси в мене просто лежать у морозильну.

9 лайков

Я би взагалі обійшлася без ковбас.
Тушене, смажене, печене м’ясо, холодець і варене в юшці/борщі - мені абсолютно достатньо.
Але ж є ще бажання пригостити рідних і гостей чимось особливим… Сиром їх вже давно не здивуєш…

2 лайка

Девочки я вроде и позавтракала.а ви тут своими смаколиками.аж слюнки потекли.

4 лайка

Може я і помилилася.може і селітра.але береженого Бог береже.не буду знищувати свій пост.комусь може і в пригоді стане.перш чим щось добавляти.навіть не так.а дійсно сьогодні дуже багато підробок і неякісних підмінених або підмішаних із за ціни компонентів.треба бути дуже уважним.тим більше наша кухня українська така багата і смачна без цих прибамбасів всяких.головне не перевищуйте дози.

6 лайков

Нагадаю, до нас 15 грудня прибився кіт-красень. Ми його назвали Томос.
Воно особливе. Ми поселили його в сараї де купа мишей. Але він ловить не мишей, а горобців, які залітають у вікно…
Чому йому горобців легше ловити ніж мишец - не знаю… Підозрюю, що він жив поруч біля моїх курей, де до годівниці прилітали і горобці. Може, там і підгодовувався…
Раз-два в тиждень ми його і до хати пускаємо, щоб від рук не відбивався. Смаколики даємо, тощо.
Сьогодні саме такий день чомусь)))

15 лайков

Так м’ясо горобців смачніше.а миші то вже таке.якщо зовсім не буде нічого.то вполює.береже на потім.

1 лайк

Ох, там йому вистачить мікронутрій) бачила як вони в курнику з курми разом зерно жеруть… Але ж кіт хоч би і хотів у клітку до курей не залізе…
Та і горобці в сарай залетять а потім вилетіти не можуть…
Коротше, у котра харчовий рай!

До речі, ця ніч ознаменувалась важливою подією: додому з Батьово нарешті приїхала мое плямисте диво - Квасолька.

Ось так Квасолька в багажнику долала останні кілометри додому.

29 лайков

Классная девочка Квасолька! С пррибытием в дом родной ее! Пусть растет здоровенькой и радует вкусным молочком в будущем! :wink:

4 лайка

Красивая козочка!! Точно что красолька!долгожданная!!!удачи Вам с ней!!! Алена вы так и не ответили.Вы моя соседка раз вы едите мимо? Кстати узнала много нового. Никогда не делала сама колбасу. Мне казалось что это очень-очень сложно. Кстати со свиньями мне кажется много мороки. У меня этим занимаются сваты в Иваново Франковской области. Поэтому я только потребитель. Я раз видела и мне показалось что это очень трудно и не все так просто. Они только над кишками колдовали часа два. …

Сусіди. Я через Пухівку їду в бік Рожнів. До речі, поцікавилася, кажуть в Зазим’ї справді житсадок набагато кращий.
Щодо поросят, то догляд за ними простий - людський контакт як з козами, не обов’язковий) а щодо розділки, то раніше увесь час запрошували колія, а тепер пішли іншим шляхом - рвжемо малечу і заразом тренуємося… Розбирати мале порося - як велику курку чи інд ка
Щодо кишок. Я теж рідко їх використовую - мити довго і неприємно. Ті ковбаси, що я показувала з магазинних кишок. А от для ковбаси, яку смажу і для кров’янки використовую власні.
Часто це буває так: запросила родину, усі допомогли і усі увсе з’їли. Тоді і ковбаски, тоді і кров’янки. А як для себе, то я можу просто спекти чи зтушини. І смачно, і мороки менше.
Квасоилька прихивається… Поки їй незвично в новій компанії. Найбуйніших кіз я відділила (так вони живуть статом) і залишила її з меншими і не агресивними. Але серед них одразу ж намалювалась міні глав-коза.
Свято місце пусте не буває

6 лайков

Вы ее прям сразу в стадо, без карантина?
Рисково!

2 лайка

Ви праві( привезли серед ночі і хлопці не розібралися, мене будити не стали… а потім вже гіби як і пізно… Дасть Бог усе складеться

1 лайк

Мы по началу тоже не знали что нужен карантин .козы быстро разбираются сами . Это сейчас я умная якобы !!!отделяю прокалываю.И всё равно прокололи, проверили от власоедов а он, маленький козлёнок, через неделю надулся за 5минут и умер. Ни масло ни рассол ни сода не массаж не помогли. Только порыдать успели. Так как повезет.А потом тоже без меня привезли и запустили сразу. Все чудесно .уже пол года прошло и все в норме.может потому что козочки. Они сильнее.

1 лайк

Дело не в этом.
Вы привозите козленка с другой микрофлофрой, уже не говорим о переносчиках заболеваний, и вводите его в свое стадо - могут быть последствия как для новичка, так и для Ваших животных.
И может это проявиться не сразу, а в течении месяца.
И очень часто мы и не связываем возникающие проблемы с новичком.

Но потом можно годами разгребать последствия, и удивляться - откуда взялось?

4 лайка

Лариса может вы и правы . У меня козы только второй год. Научусь! Надеюсь!

2 лайка

Поэтому мы и не ленимся писать каждый раз основополагающие правила.:stuck_out_tongue_winking_eye:

Для новых животных карантин обязателен!!!

5 лайков

Ларисо! Скільки має тривати карантин?

Идеально - месяц, но минимум две недели.

1 лайк

Ч

Розсадили кіз - старшеньких малявок окремо, а меньшеньких і новеньких окремо.
Цікаво, що малі точно позаймали місця і позиції старших. Так ніби ролі в спектаклі звільнилися, бо актор кудись поїхав…
На цьому місці завжди раніше ‘чергувала’ Нічка)
До речі, старших ми переселили в новий сарай 6/4, де є вигородка 2/2. Так уся четвірка постійно перебуває у тій вигородці і тільки гуляти аиходять на більшу територію. Їм точно не холодно. Не розумію, чому аони купкою сидять?

19 лайков

СМоє свято, дівчатка, не порівняти з вашими! У мене не рік окотів - ростуть малявки…
А і це теж свято: перша гуска знесла яйце! Минулого року завела гусенят. Трохи порізала, трохи намплем’я залишила. І ось перше яйце!
Це не вирішила - чи в інкубатор, чи під гусками залишу, але поки забираю - бо ранувато ще для гусенят!
Що робити з тими гусячими яйцями - і не придумаю… Ніколи гусей не тримала!

14 лайков