Чабарня. Ферма-майстерня на Десні

Да, на колбасных сайтах. Вносится 1% от общего веса мяса+1% обычной соли.

4 лайка

От не встигла відповісти - дівчата усе розповіли.
У всіх випадках це не сире м’ясо і небезпеки щодо його вживання немає…
А з іншого боко солонина - традиційна їжа і там теж немає термообробки. Солоне сало усі їмо сирим.
Народ знав давно, що сіль і м’ясопродукти гарно поєднуються.

2 лайка

Делала сыровяленную без нее.
Но в холодильнике ночь стояла со специями и коньячком .
Очень вкусно и без химии.

2 лайка

Привет, мы молочных поросят не смалим, в кипяточке скупали и ножом вся шерсть вместе тоненькой корочкой счищается, а потом чуть соли специи и на углях часа три. Вкус не передать)))

5 лайков

Я тоже, во всю колбаску спиртное добавляю. В сыровяленую еще и нитритную соль,боюсь все-таки ботулизма.

1 лайк

Ну если делать из мяса домашнего и соблюдать все правила …
Мы съели всю и ничего.
Мне мама рассказывала, что раньше, когда и холодильников то не было, колбасу делали, пропекали в печи, потом складывали в большую кастрюлю и заливали топленым свиным жиром.
В погребе стояла до пасхи с осени, и никто не болел…

13 лайков

Я его тоже боюсь, так как он практически не лечится в нашей стране и смертность от него имеет самый высокий %. Ладно там ихтиандра позвать или другое…или оба вместе, с этим можно справится…а вот с ботулинами походу нет, поэтому и не делала до сих пор колбасу…

1 лайк

Ну тогда новостей и интернета небыло, поэтому нам казалось, что все благополучно.

1 лайк

Не казалось, а было…
Колбасы от осени до весны хранились, сало вообще годами в больших деревянных ящиках , квас березовый бочками.

У моей бабушки было шестеро детей, умер первый только в младенчестве, но рожала она в 17 лет, в 16 замуж отдали, чтобы не кормить лишний рот.

Остальные дети все выжили и дожили до преклонного возраста.

Но ели все домашнее, на магазин денег не было.

Бабка моя в городе и корову держала, и коз, и поросят, чтобы детей поднять.

Спали вповалку на фуфайках, кроватей не было. Только у родителей была.

И не болели!!! Вот что удивительно.

Моя мать родилась с весом немного больше 1кг, никаких камер и выхаживаний не было.

Бабка родила ее дома. Дед на припечек ложил, грел, чтобы выжила.

Жизнь была труднее, но правильнее.

Меньше химии - меньше болезней.:blush:

15 лайков

Только вчера с соседкой по поводу еды со смальцем общались. Сейчас это пальмовое масло везде и не только, и каждый третий болеет и очень много раком болеют.
А раньше ели сало, ели жир свинной намазан на хлебе, печенье из шкварок пекли, а не Олейной не понятно с чего сделанную, сейчас пользуемся, и жили до 100 лет и болели очень редко.

5 лайков

І ми самогоночку додаємо)
За версією ініціатора вона швидше висушує продукт ну і дезінфікує

@mihajlovna і справді ми маємо пам’ятати, що кокосовий банановий чи анананасовий жир класти не варто. Там ми його і не кладемо. Ми з діда-прадіда тваринним і все ОК

2 лайка

Іі зараз так роблять. Це і консервація, і уникнення висихання. Але то саме домашня ковбаса для смажки
@Fotiniya_Svetlana а щодо молочних поросят, то гарна підказка. Бо смалити маленьке порося довго та і шкірка заніжна
Ми використовуємо пістолет газовий з маленьким балоном.
Спробую цього разу як ви робите, але моїм по кілька місяців і вони вже не підсосні, а значить щодо них навряд чи мадна використати слово МОЛОЧНІ
Ви за своєю технологією до якого віку чистите?

2 лайка

Я ще ковбаси не роблю. А ось хтось із форумчан давав ссилку на сайт, а я зберегла. Подивіться, може щось знайдете. http://www.emkolbaski.com.ua/

4 лайка

Я не знаю точный возраст поросят, мы покупаем у фермера, по весу 18-22 кг живого веса, таким способом можно и взрослую свинью сделать, но сало будет жесткое, а для поросят вы же сало с них отдельно не снимаете))), а так шкурка хрустящая и мяско нежнейшее.

3 лайка

Мої хлопці, що беруть на себе роботу смалити (а ми на малявок колія не кличемо, мо вже й з великими справимося… М’ясо ж собі а не на продаж) дууууже зацікавилися вашим досвідом.
Можливо, до кінця місяця влаштуємо невеличкий свиновал з використанням вашої інформації… Дякую!

Треба бути дуже уважними до доз.Пам"ятаю в Західній Україні весілля /багато/,готовилось дуже багато всього і було багато випадків отруєння через цю сіль.Вона дає ще гарно червоний колір,то ж кожна господиня/яких наймали на м"ясо і окремо на випічку,починалась готовка мінімум за півтора-два тиждні/ хотіла,щоб було не тільки смачне,а ще і дуже гарне і не всі розуміли,що це іще отрута в перевищених дозах.А за одне весілля ще за Польщі /до 1939 року/ розказували реальну історію в селі нашому,як одна господиня із за того,що не її взяли головною,підкинула в холодець чогось/всі грішили,що це була саме ця сіль,а там хто його знає/ щоб досолити господині,яка готовила.Так на другий день весілля в усіх гостей почався жуткий понос і рвота,люди лежали в садку,бо не могли навіть додому дійти,і вже ніхто нікого не соромився…Привозили з міста доктора,їх не було тоді багато і везли тільки на крайняк возом з двома кіньми,коштувало теж не дешево /км 16-20/.Але не помер ніхто.тільки повідпирали одяг :joy:Але цього вистачило надовго.Бачите згадала через скільки років,хоча мене ще тоді на світі не було.

7 лайков

М-да… Страхіття…
У нас то вдома точно ніхто нічого не підкіне та і сипати зайве для колору ми не будемо, а от питання якості солі залишається… Дівчата писали що сіль буває некондиційна(
Дай Бог, щоб у наших домах таких бід не траплялося!

3 лайка

Это что я одна такая темная её ещё ни разу в руках не держала…там господині её чуть ли не в прошлом веке использовали масово в бытовых условиях…

3 лайка

Я використовую. Може й без неї можна обійтись, але ризик своїм життям - річ не надто благородна. Особливо, коли йдеться про ковбасу…
А ви робили зі звичайної солі?

Сіль, та що продається зараз на ковбасних сайтах, має на стільки низький відсоток нітріту натрію, що для того щоб отруїтися треба внести її дуже багато. Їжа просто стає на стільки солоною, що їсти її ніхто не буде.
Те що Ви описали, швидше за все, була використана не нітрітна сіль, а звичайна селітра. В такому випадку дійсно, дуже легко отримати отруєння.

5 лайков