Чабарня. Ферма-майстерня на Десні

О,нет,я не согласна. Есть ПЛЕМЕННЫЕ фермы,а есть “племенные” фермы,и брать от туда козла я бы совсем не хотела)))
У нас в Украине козоводство на таком уровне,что скажите мне ,где ПЛЕМЕННАЯ ферма англо-нубийских коз? Да и за границей…надо смотреть “в оба”, или учится на чужих ошибках…лучше на чужих,чем на своих…
А уровень частных хозяйств… Да у каждого свой)))

4 лайка

Лена , вы серьезно так думаете ?

2 лайка

Тримати на фермі тварин, що їдять, займають місце, але не приностять користі і завдають клопоту - безглуздо. Чи не так?
Значит ферма позбавлятиметься таких тварин а собі залишатиме козенят від молочних і безпроблемних кіз. Я бачу, так робить більшість.
Це і є побутова народна селекція в рамках породи чи певних гібридів.
На ‘племінних’ фермах віддають перевагу зовнішнім показникам породи і все продають… У варіанті з нубами я тільки через 1.5 роки зрозумію що за цвнна у мене тварина з точки зору товарності…
В чому помилка в моїх міркуваннях?

1 лайк

Не так :wink: Одна знакомая ездила на ферму , называть ее не буду , профиль - Нубы и Альпийцы, она приехала за Альпийской козочкой . Сами работники говорили - Нубы у нас почти не доятся - нету молока , зато козлята на ура . Вот и думайте.

Кстати , и как можно говорить о чистопородности , если Альпийцы "чистокровные " идут с белой маской на морде ( хорошо хоть еще и не на ушах ) , которая встречается у Нубов ?

5 лайков

Та да( як купиш дорогущого нуба як потім зізнатися, що покупка мімо каси😡

2 лайка

Все навкруги да около, так є ж ці молочні тварини, чи тільки вуха, ніс все що є. Я так розумію мова іде про чистих нубів.

2 лайка

Ольга @olga_pukalo, у Вас вопрос или ответ?
Я считаю,что есть! Разве это оспоримо?

Словам не вірю, вірю діям)
Розповідаю: ферма нампівдні, молоко, бринза, поставки в Одесі, Днепр, Київ тощо. Тварин небагато - до 100 (дійних) як мені здається.
На фермі породний хаос. Але ведеться поступове поглинаюче схрещення. Господар дбає про гарних козлів нубійців, везе фіг зна звідки, і поповнює ферму процентними, високо процентними гібридами, а від інших позбавляється крім випадків, коли коза дуже вдала,
Якщо він робить так, то якась причина є? Не за вухами і горбатими носами женеться?
Козенят продавати - для нього не бізнес. Каже приїжджають, беруть 75% а продають як 87%…
Навіщо нубійці питаю? Каже - економічно вигідно. 100% правда мало

1 лайк

Лена , откуда например ?

Питання, чистих не маю, але то тут то там проскакує що чисті не дуже молочні, я не сперічаюсь, можливо власників чистих не так багато і робити якісь заявки ще рано.

Те що зводять з зааненцями для збільшення молока чула, а з простими для витривалості. В мене процентні і удої різні, але є одна 5 л. Інші ще не дояться побачимо, одна 2 окотом 3,5 давала, можливо давала би більше не мала можливості як слід роздоїти і окремо підібрати для кожної раціон.

1 лайк

У меня то же ещё не доятся чистокровные. Но видела их мам,если мои будут такие же,то я очень буду довольна.
Да и на форуме уже не мало хозяйств с двойными нубийками,количество молока совсем не маленькое.
А то ,что говорят

так можно найти и чистых зааненских… не очень молочных… Разве от этого меняется ценность заненской породы в целом? Просто никто опытный не купит малолитражку зааненку на племя,а вот про нубийцев можно сказать,что “для них это нормально,они не очень молочные” и продать… Ну,так,каждому своё,видят глаза,что берут… Может,цена должна варьировать, кому то захочется дешевле и без большого удоя,получить потомство от лучшего козла,“поглотить” недостаток…
Но говорить,что нубы не молочные,это … как то…а что же я видела? :slightly_smiling_face:
Козы ,как козы,есть рекордсменки, есть 3-3,5 литра первый окоз. Это что,плохо?
В общем ,Олена,гоните меня со своей странички,а то сама не уйду от такой темы :joy:

5 лайков

Знаю дві історії - одного у якоїсь відомої заводчиці з Білорусі (про неї часто згадуть на форумі) іншого з Голандії через Молдову.
Ясно що не з США, бо хто звідти везтиме 1 цапа.

Є показники породи і немає сенсу доводити, що м’ясомолочна порода є молочною, бо кожна довідкова стаття говорить, що нуби не заани, але вихід сира з нубійського молока вищий.
Для тих, хто продає молоком нубійці безглузді, а мене цікавить і тварини, які мені просто подобаються, і сирність молока. Смак теж трохи інший.

Як ви думаєте, чому багатоплодні нубійці так дорого коштують? Тому що, як пишуть, їх головна проблема - непридатність для великіх промислових ферм, за ними складніше доглядати. А от маленькі господарства - інша річ.

Попереджаю, що висновкі зроблено не з особистої практики, а з аналізу літератури і відгуків людей😜

3 лайка

Та і я бачила що є нуби і на фото гарні, але і ви не пишите цифри, а тільки що будете раді і що гарні. Я все ж про цифри, і двума руками за молочних чистих нубів.

1 лайк

Татьяна Уварова - супер.

?? Может быть.
Но когда вот такими вариантами - "через третьи руки и никаких концов " закрадываются сомнения.
Почему серьезная ферма не может себе позволить сьездить к Гоффе ?

Ой , я наверное тоже пошла от сюда , пока хозяйка странички по попе не надавала :grin:

4 лайка

Всі потікали на самому цікавому місці.
Повторю що я не пишу про молочність нубів чистих, бо їх не маю. Питаю бо хотіла був час мати, може колись і придбаю, якщо буде потреба.

2 лайка

Навпаки, дякую, що наводите своі аргументи. Бо мої аргументи у мене є, а ваших не було)
У мене малеча… Розкажу про надої через рік…
Знаєте, ще є така проблема - в Україні є кілька місць звідки беруть нубів. Кіз там можна брати. Але можна випадково нарватися на генетично близьких.
І коли у вас коктель кровей, які мають купу родичів по країнні, ммимоволі шукаєш оновлення, яке би підійшо усім.

4 лайка

Согласна.

Я писала цифры

Мама Оскара 6 литров на 4 разовой дойке.
Мама Вивии 5 литров только первым окозом.
Я не хозяйка этих животных,по этому не совсем правильно ,если буду о них рассказывать.
Это рекорд,я считаю.
Знаю коз с цифрами 4 и 4,200 л. первый окоз. Видела живыми. Не один раз))
Видела фото коз наших форумчан,насколько бы не старался человек сделать красивое фото,все равно ,объём вымени можно оценить.
К тому же постоянно просматриваю фото заграничных животных.

Да,ещё, вымя матери своей козочки из Лукачивки я не видела в реальности,т.к.перекупала её, но видела фото.Оно меня вполне устроило. Хорошая форма,хороший объём. Там посмотрим. Доечки у малой классные,все что пока могу сказать)

9 лайков

Література пише 3-4 літра, рекорд 8. 3-4 відповідає тому, що я бачу і чую.
Але от по багатоплодності пишуть 3-4 козеняти, а аналіз форума і олх показує, що усе ж 2-4.
4 не зустрічала

О! У меня козочка от козочка Нюша от козлика рождённого в этом хозяйстве. По молочку 5,5 на пике, это с учетом того, что у нее был переезд в 900км., но она 50%, мама дворянка ).

1 лайк

Дякую побачила. Тепер картинка більш цілісна. З миру по нитці голому сорочка. Такі удої мені цілком подобаються :slight_smile:

3 лайка