Стартер белой плесени ( успехи и поражения)

До сьогодні робила сир і все було добре але настав якийсь час що в першу чергу стала росли плєсєнь бреві і так частенько.
Ну а от сьоглдні перегріла молоко случайно і тут зразу паніка.
А як можна спасти і щоб получився камамберчик.
От я остудила молоко до 32 градусів з допомогою молока з холодільніка і тоже знову добавила старьор плєсєні і мейто.
Тепер думаю а чи получиться в мене, може хтось попадав в таку ситуацію і підскаже?

Катя, на сколько я поняла, то молоко было перегрето до внесения стартера плесени и фермента. Правильно? Вопрос на сколько оно было перегрето?

Если не критично, т.е. не до закипания, а градусов до 50 то в принципе это не критично. Я остужала и естесственным способом т.е. ставила кастрюлю в тазик с холодной водой, ну а потом все стандартно вносила и было все хорошо.

А вот бреви бактерии…где они у вас растут? Я с ними еще не сталкивалась, но сколько не читала, то они растут от обмывки сыра рассолом. Вы же камамбер не обмываете? Правильно? Или это о другом сыре?

Я засипіла плісігь у молоко з 30 градусами і хотіла ще 2 градуси підігріть з стартьором розмішуючи щоб плєсєнь по молоку гарно розмішалась і ткт мене позвали і молоко нагрвлось до 65 градусів , я поняла що плємєнь зіпсована і тоді поставила молоко в холобну воду і коли було 36 градусів я добавила 1 літр молока з холодільніка.
А бреві у мене росте на камамберах.
Уже так вийшло на двох партіях.
Спочатку плєсєнь росте крапинками і починає жовтіти і плєсень більше не росте а бреві на повну силу.
Сир не потік був тугенький і смачненький.назвала по своєму і продала і сама з кофем ласувала.А ще я зняла верхушку із сиворотки с під камамбера там була жовтенька плєсєнь бреві і заморозила і тепер у мене свої бреві є в золодильнику. Добавлю що знімать її нада коли пройде час і появиться на вершку бреві вони лягають як зморшки.

Да я камамбер не мию.
Я ще ніколи сир не мила щоб росла бреві.
Роблю більше пармезан, пьяну козу. Мраморний.Ну і адегейський а робила творог і ложила під прес і получився дуже вкусний.

Жовта пліснява не обов’язково буде бреві. Тим більше на камамбері. Жовта пліснява небезпечна для людини.

1 лайк

Я хочу сказать что может и вредна,но когда её попробовала то на вкус сыр очень вкусный. А когда на сырах появляется плесень горькая то тогда чувствуешь что что то не то и тогда выбросить и не жалко.Ну теперь буду знать что и эта тоже вредна ,хоть и вкусный сыр с ней.

Посмотрела по ссылке так у меня она была совсем не такая , жаль что не зделала фотки.У меня она ближе тогда к кремовой. В следующий раз буду все снимать чтоб можно было с чем советоваться.

2 лайка

Катя, это не плесень горькая а сам сыр горчит. Это бывает по разным причинам. Одна из которых высокая температура в процессе созревания.

Ната у мене сир ніколи не горчив у камаберчика.
Просто росте кремова пліснява і на вкус вона дуже смачна а та що не їстівна так вкус у неї бридкий зразу видно що не їстівна.Тут у мого сира і скоринка плотненькп і так як збрижене коли стоїтьдовгенько ближче до 3 неділь.
Зараз я пробую знову зробить камамбер уже з нової партії стартьора білої плісяви.

Это геотрикиум кандидум , в народе - молочная плесень. Она имеет кремовый оттенок

1 лайк

Так что сыр с этой плесенью съедобен?
А то напугали что не знаю что с ним и делать.

1 лайк

Фото можно в студию? Если складочками-воланчиками и и белокремового цвета то это гео.

Они начинают преоблать, если на старте сильно превышает влажность

6 лайков

Да Юля такі як у тебе на фото.
Свої не виставлю уже нема.
А що такі можна їх їсти?А я викинула і собаки з котами облизувались тільки не я!

1 лайк

Да, разумеется, если там именно такая плесень, как на фото, то это очень вкусно. У меня эти сырочки самые первые разлетелись. Это работа геотрикиум кандидум. Она в данный момент стала преобладающей и забила пеницилиум кандидум.

3 лайка