Рацион котной козы и козы после окота

Доброго дня. На рахунок раціону кітної кози та кози після окоту, Катерина права н всі 100%. Цього року я спеціально кіз розділила на дві групи: одні їли концентрати до родів та після них, інші ж місяць до родів сіно та трішки концентрату. На бідному раціоні частина кіз важко перенесла родию хоч козенята були не розгодовані та відповідно надої збільшуються поступово, бо енергія іде на відновлення кози після родів. чотири дні тому у мене родила зааненка двійню легко, хоч козенята вгодовані. Під неї дала іще одне двотижневе козеня на підсос, вона його прийняла. Як результат на сьогодні під козою троє козенят постійно, вранці піддоїла 1400 літра молока, на обід 900 грам, ну а ввечері мабуть грам 800 теж дасть, сюдячи зі вчорашнього дня. Томуне моріть кіз голодом, вони тоді виснажені, тому про яке молоко може іти мова, якщо коза кволаю та ще й козенята ссуть.

29 лайков

Хорошо Олеся, спасибо Вам большое за эту информацию, у меня у самой сердце разрывается глядя на них, кормить то буду с удовольствием.:румянец:

Рада поділитися власними спостереженнями, бо сама мала подібну проблему з дуже перспективною зааненською козою. Козичка першоокотка і я боялась, що може нерозродитися, проте коза ледве родила, виснажена, козенята маленькі. хоч молозива здоїла більше 2х літрів, коза вранці давала до 700 гр молока. Після окоту зааненки на вільному доступі до концентратів, перевела висназену кізочку на повноцінний раціон, молоко різко збільшилося. Але майте на увазі, що голодна коза може обїстися зерносуміші, тому порції збільшуйте поступово, а не раптово, і дивіться як коза реагує на кількість корму, як збільшується молоко.

8 лайков

Хорошо, так и буду делать.
они у нас закрыты в сарае,

2 лайка

Таисия, я тоже хочу предостеречь, если раньше зерно не давали, начинайте с небольшого количества. Нужно 2 недели что-бы организм привык к новому корму! Сразу много ни в коем случае нельзя.

4 лайка

У жвачных животных “привыкание” микрофлоры к новой еде длится 10-14 дней. Поэтому все новое вводим постепенно, начиная со жменьки. А голодной козе можно давать по жменьке 4-5 раз в день. Сено и вода в свободном доступе.

6 лайков

у мене кози, які три тижні після окоту вчора після обіду виходили пастися на траву. Свіжіші кози залишаються у приміщенні, щоб не стався мастит. Гуляють перший день 20 хв, поступово час буду збільшувати. У нас у Львові зараз холоднувато, тому кощенята у приміщеннях, капаю вітамін D.У місячному віці буду випускати на зелень, якщо потепліє. У кіз просторі примішення, вони багато рухаються. На кожні 5 кіз по 30 метрів квадратних площі. Це двоповерхова мурована будівля з обігрівом, щоправда на 2му поверсі живе птиця. Від птиці паразитів нема, за цим пильную, у них спеціальні ванни стоять для очистки пера, та ще обов’ящкова планова дегільмінизація. Щоправда не можна забувати про цю процедуру і для кіз.

4 лайка

Подскажите,пожалуйста,моя первокотка родила козочку,проблемную,что то с головой наверное,короче я писала здесь.Могла она родить такую из за того что сама маленькая.Она в пять месяцев залетела.Получаеться не успела вырасти?Или им что то нехватает.Просто теперь окоты пойдут у моих козочек дальше,а я теперь боюсь.Что делать?
И этой первокотку можно попоить молоком или не надо,просто я видела как она вылизывала молоко то что налила котятам я.

Такой вопрос , а вот препарат монокальций или кальций фосфат кто то добавляет козочкам ? Я корове и коню даю, корове перед отелом за три месяца каждый год . а вот козочкам не знаю.

Аня, у козы явно дисбаланс в рационе. Вполне возможна нехватка белка …
На форуме есть темы по рациону - глянь там информацию. Проанализируй рацион своих коз, откорректируй и все будет прекрасно.

1 лайк

А где эта тема?ссылку кто то скинуть может?

Аня, в правом верхнем углу форума есть значок “лупа”. На него клацаешь, в строку вводишь интересующее тебя слово, к примеру “рацион” и тебе выпадает список тем. Из них выбираешь и изучаешь. Там их много разных. Вот, к примеру, такая Зерновые в рационе коз или Первые шаги в составлении сбалансированного рациона. Калькулятор расчета

3 лайка

Девочки помогите подобрать рацион для коз.
Основная масса месяц после окота, хочу ввести макуху и высевки, так как люцерна закончилась.

Значит кормление коз последних пару месяцев в основном было такое : сено разнотравье (хорошее, люди себе запасали, косили в разных местах), люцерна немного в одно кормление, зерновых примерно 600-800 гр в сутки на морду (это ячмень и кукуруза) + силос из тыквы (там чуть высевок и ячменя). Немного проращивала пшеницу и ячмень , получали по 2-3 жменьки на морду как вкусняшку.
Ну и кормовой буряк тоже немного, буквально ведро на 10 голов.

Так вот, люцерна и силос уже практически закончились…ну на неделю буквально.
Имею две основных группы коз - котные (от тех кому рожать через 2 недели. до 3-4 мес) и те что только окотились (основная масса месяц назад).
У меня есть кукуруза и ячмень практически в равном количестве запасов. Макуха и высевки будет покупаться.
Помогите подобрать пропорции и примерное количество концентратов. чтоб поддержать коз до весны. Удои сейчас не большие, в основном до 3 л.
То есть буду иметь ячмень, кукурузу и докуплю макуху и высевки.
Сена пока еще хватает в достаточном количестве.

3 лайка

Юле не ответили,а я тоже с такой же проблемой!)
Ассортимент очень простой: сено,ржаная солома (идёт на подстил,иногда грызут что-то),ячмень,овес,пшеничные отруби,вода.Тыква осталось 5 штук,но огромных.
Дойные,беременных считай две,срок через полмесяца и через месяц.
Козы простые почти все,удой около 3-3,5 л летом.Вес около 40-50 кг
Двигаются мало,но видимо начинаем активнее,погода более-менее.
За зиму 5! случаев атонии/ тимпании!
Сейчас даю почти всем кальфостоник.
Минеральный лизунец у всех,соду предлагаю почти каждый день.
Буду очень благодарна за помощь!

2 лайка

Прывит дивчата!Пидскажить чым годувати ы наякый день,писля родив,так як малеча невыжыла,це у мене вперше.На перед дякою.

Привіт всім, Читаю, читаю, читаю про раціони. І якось мені дико. Хочу розказати про свою годівлю, годую із 2014 року, кози почувають себе прекрасно і здорово, козлят рожають здорових.
Значить поїхали :wink:
Придбав я козу в 2014 році після першого окоту, вона в мене живе по цей день це Грета. Той що мені привіз казав: " А даю де коли пілця, кашки, сіно, але сіно вони марнять , кидають під ноги." Коза виглядала так як він її годував :grin:
Думаю Ні буду я годувати по своєму. Зранку коли дойка ми давали запарену кашу, в обід салат, вечером знову кашу, цілий день трощать сіно, віники, літом зелень. Потім перейшов на інакше годування , і до тепер, зранку зерносуміш, приблизно 500-600 гр.на морду.В обід салат (де коли приправлений грісом) , вечером запарену кашу приблизно, від солодкої кукурудзи консерва крупи із зерносуміші заливаю 2 ма літрами кипятку, набухає, тоді розбавляю це все перед доїнням теплою водою до 6-8 літрів, і це на двох кіз (каша). Після каші на ніч повну кормушку сіна, і до ранку трощать сіно, зранку після зерна через годину даю пити воду, воду п’ють 3-4 рази на день, і ще після зерна зранку теж навалюю повну кормушку сіна, короче сіно цілий день. Віники+ кукурудзянка + фасулиння (це вже чередую)
Я знаю що я не правильно годую, але в мене кози ніколи не чахлі , завжди здорові, шерсть блискуча.
Зерно суміш: Відро вівса, відро ячменю,пів відра пшениці, відро кукурудзи, пів відра макуху соняшникового, 1 кг соєвої макухи на 20кг тої зерносуміші.
Живину даю і столову ложку зранку на морду.
трикальцій фосфат, вітамін Д, капав на кусочок хліба. Сольові блоки висять в загонах. Так мої кози живуть, і прекрасно себе почувають.
Так і ще чуть не забув. Цілий рік їх так годую чи покриті чи не покриті, і до і після окоту. Одне що після окоту, зразу даю кукурудзяну кулешку, і дві ложки цукру .
:goatlaugh: :goatlaugh:
Нехай Ваші кози ростуть Здоровенькими! :blossom:

23 лайка

Иван у Вас очень скупой рацион ))):laughing::grin::wink:

4 лайка

:grin: А що ще можна їм добавити аби не дай Бог не похудали :thinking::rofl::rofl::rofl:

5 лайков

Вот я тоже подумываю , что можно добавить в такой рацион .:open_mouth: Я тоже своих ни как не могу ограничить в еде .

2 лайка

И как они себя чувствуют? Чем они вас не устраивают? что что плохо от того что Вы их не ограничиваете в еде? Если нет то зачем что то придумывать, Они если не хотят то мы в них ни за что ни что не запихнем. Одно дело если коза голодная , и накидалась всего то да это зло, а если она жрет и жрет, что ей сделается?

5 лайков