Подрiбнювач для гiлля на службi у козовода. Всi за та проти

Вiтаю шановне товариство! Знову прийшла у мою голову “бредова iдея”, як каже мiй чоловiк.Мене зацiкавив подрiбнювач для гiлля з метою використання його для бадилля кукурудзи на корм козам.На даний час поки кукурудза зелена ,я рубаю ii сокирою на шматки довжиною 4-7см i так згодовую. Далi вона постарiе i кози в такому виглядi ii не icтимуть, тому думаю про подрiбнювач. Цiкавить думка козоводiв, хто користуеться таким подрiбнювачем, хто мае досвiд його використання. Рекомендац ii про марку, потужнic ть, iн. Буду вдячна за любу iнформацiю. Хочеться полегшити свою роботу i щоб вiдходiв будо поменше. На новий коштiв немаю, тому придивляюся до бу шних

3 лайка

Кукурудзу подрібнювачем не зручно, він весь час забивається листям. Краще мені здається на січкарню.

6 лайков

Підрібнювач не впорається з напів-м’якім бадиллям, бо йому треба рубати, а не різати. Але заради чистоти експерименту, можемо спробувати, а потім напишу :thinking::wink:

3 лайка

Січкарня старого зразку! З мотором на 3 кВт. Тільки це. Новомодні ці приблуди нікуди не годяться, я багато років шукала щось нормальне, компактне, але нічого кращого за січкарню немає. Шукайте на 4 ножі.

6 лайков

Сiчкарня е ручна на три ножi, але нею важкувато. Лiнива я …

Буду дуже вдячна за експеремент

1 лайк

Зоя, пошукайте кого, щоб мотор поставили.

3 лайка

Ми теж стовбури на ручну січкарню дрібнили, сухі в тому числі. Але потім ще запарювали, присмачивши сіллю, цукром, макухою і дертею. Тоді все зміталося. Але ж зараз гріти воду наче затратно.

2 лайка

Цеж требв знайти мотор та ще якогось мужика рукастого. А з цим проблеми. Сьогоднi нарубала як завжди кукурудзи, а вона мокра i мокра iм несмакуе, покопирсались носами, пошукали початки , стоять дивляться на мене… Давай щось краще. Балуванi …

2 лайка

То так і є, я вчора вітягла з-під плівки тюк сіна, зсунувся та намок, розкрила, понакладала, ніхто їсти не хоче після люцерки, там майже сам камиш… Порозкидали и стоять всі верещать, їсти давай.

4 лайка

Ещё когда козы были, то покупала меласу, именно с целью лучшего поедания разных кормов: сена, соломы, кукурузы, все сухостои от которых нос воротят… На форуме писали про неё где-то. Но я так и не успела опробовать этот способ… А так её надо развести с водой и сдобрить сено

Коли в нашiй окрузi працювало кiлька цукрових заводiв, то меласа чи гомеляс(так називали цей продукт в нашi мicцевостi) не була дефiцитом. Деякi умiльцi навiть самогон з неi гнали. Зараз заводи стоять…

1 лайк

На олх є немало пропозицій

1 лайк

Я сьогодні потрапила на відео нашого форумчанина, але він перейшов на корівок і мабуть за цей форум і забув.
Січкарня нова. Думаю можна запитати чи для гілля підходить.

4 лайка

Така січкарня для гілля не підходить.

1 лайк

Все ніяк не можу відписатись про свої експеременти. Придбали ми таки подрібнювач для гілля, але не просто БУ подрібнювач , а подібнювач, до якого приклали свої руки наші українськї умільці. Наші українські чоловіки це :+1:, вони все уміють, все знають і в будь-якій ситуації щось та придумають. В нашому випадку це був апарат з двома горизонтальними ножамии, знизу вигортачі, потужність 2500. Наші хлопці добавили на вал ще два вертикальні ножі (трохи під кутом) та посилили рідний корпус всередині металевим кожухом. Ріже все , буряки, картошку, яблука і , саме головне, бадилля кукурудзи. Але тут у нас проблемка, наші “балувані Галі” не хочуть такої різаної, а точніше битої, кукурудзи. Бадилля виходить як щепки різного розміру. При гарній , вітряній погоді воно дуже швидко сохне і можна зберігати в мішках ( думаю взимку піде на ура) Але сушити погода недае можливості. І зберізати ціле бадиля також ніде. Тому перепросили нашу стару січкарню. З трьох ножів залишили тільки один. Знаете наскільки легше стало різати? В результаті получаються кусочки розміром 2-2,5 см. Засипаю на ніч повні годівниці. Кози спочатку вишукують кусочки початків, далі листочки визбирують ,а до ранку залишаеться зовсім мало відходів. З січкарні ідять краще.

10 лайков