Особисте господарство " Кізонька, моя мила"

Олю, ні не купила. Чоловік не дозволяє. щось я не дуже цього року “велика трудівниця”… Оля, а я чогось би боялася купляти “готову” козу. Я купляю підгляжені кізки, парую, котяться в мене і ніяких проблем з привиканням. Сіна чоловік вже накосив для однієї вистачить: пирій, люцерна. Віників ще не заготовляли, бо весь час в огороді. А це ждали дощу ждали, та почали поливати, добре , що ставок в кінці городу.

2 лайка

У вас ставок, а у нас скважина - теж поливаємо. А ми б купили “готову” козу, мені на молочко, приручила б потихеньку. А козенятко ростить довго, і хто зна, яке вдасьця. От у нас люди купили 3 кізки, різні хазяї. Двоє хвалять, уже другий окот, а третя - красуня, альпійського окрасу, молока мало і недобре. А в кози-мами добрюче було. І у нас своя доця-кізка добра до молока була, характер противний, да, за що і здали, бо людям таке не продаси, стидно. А внучка -козька хороша. От і угадай.

1 лайк

@nina как у Вас погода? У нас наконец то прошел дождик, да такой сильный и с градом. Мы с козочками на прогулке были, еле успели добежать, они как гром услышали так все в разные стороны, а Самсон как вкопанный стал, перепугался малый.

1 лайк

В нас теж дощ пішов… а ми не встигли сіно поносити :frowning: я так раділа, таке гарне вийшло… а тепер і не знаю годиться воно, чи його спалити?

1 лайк

Марьяна, не хвилюйтесь! Пересушите, перевертаючи - і піде ! Як моя бабуся казала - " не буде гірке".

2 лайка

Дякую за добре слово! Переживаю все одно. Щоб висушити сіно в мене є лише доба , а далі знову дощ передають, не впевнена що встигну. З дочкою сьогодні трохи волоного на горище закинули, та розкидали тонким слоєм, а з тим що залишилося не знаю як чинити.

Ворушити і чекати погоди. Тільки не складати вологе - бо “згорить”.

2 лайка

В нас теж , Слава Богу, таки пішов дощ. Я не бачила, а сусідка казала , що і град був. Дощ був сильний, прямо водяна стіна стояла. Думаю, що в кого огороди на бугрі, то може картоплю повимивати. Але в нас ніякої шкоди не зробив. Тепер будемо ждать погоди, щоб полоти.

2 лайка

А у нас нахмарило, погриміло і пішло на багатші села . Печалька…

3 лайка

Отож, в нас також прокляте місце, у людей зливи, а в нас пилюка. Трава погоріла вся вже. Навіть не знаю, куди козок тепер гнать на випас…Так і не було ні одного нормального дощу з зими. Село 4 км від нашого, в людей буяють городи,а в ас - хоть сідай да плач. Мама каже - то злих людей в селі наказуе.

4 лайка

Вот и я разделяю такую позицию.
Сколько звонков по моему объявлению, но все хотят дойную …Своих дойных мы не продаём. А скольких проблем избегаешь, покупая молодую козочку или козленка. А молоком животное точно отблагодарит.

5 лайков

Нина, а мы открыли сезон, первые грибочки.

А еще сегодня мои козы нашли такое растение и с таким удовольствием его ели. Это Иван чай?

15 лайков

Женя, ну не дразнись ! Грибочек классный, а у нас сто лет дождя не было. На втором фото - Иван-чай, заготавливайте, это так вкусно ! Да еще и с цветочками! Шик! Мы тоже такой собираем, спасибо форумчанам - научили. Только ферментированный вкуснее.

3 лайка

Ой, мої хороші, ви в мене в гостях, а я , як завжди, читала Олега Пономаря (нашого черкаського блогера) . Це ніби в прислів’ї “Приходьте, як мене вдома не буде”. Женьчик, дійсно, не дражнись- машина поламана.
Олечко, в нас пройшли дощі непогані, я навіть своїм знайомим з Вербівки і Вільшани не вірила, що в них дощу не було. Жаль, дуже жаль, я навіть. не уявляю яка бідна рослинність, що так довго не було дощу. Але будем надіятися, що пройде гарний дощик і все оживе і нададитться.

2 лайка

А у нас последний дождик сено нам испортил, зато грибочки начали появляться. А как Вы чай ферментируете?

Грибов пока мало, только пошли, а вот малина черная уже скоро, надо делать машину:yum:

Вычитали в интернете, попробовали - вкусно и ароматно. Срезаем растение над пожелтевшими листочками, дома обрываем листья и подвяливаем, на чердаке раскладываем на простыни не толсто. Верхушки с цветами тоже используем. На следующий день листья проминаем, потом скручиваем в виде колбаски, в руках долго и трудно, так мы придумали - я приминаю, а муж потом на доска уже скручивает, листья становятся темнее и аж липкие. Складываем в эмалированное ведро плотно, накрывать мокрой х\б тряпочкой и в теплое место -на солнышко, у нас получается до следующего дня. Потом порезать, не мелко, так, по сантиметру, если листик целый попадет - не беда, раструсить все скрутки, хорошо перетрясти и опять на чердак , пока хорошо подсохнет. Досушиваю в газовой духовке, температура до 100 град, и приоткрытая дверца. Остывший чай ссыпаем в пластиковые бутылки 6л. и в темное место. Все соседи знают, что сушим чай -запах ,!!! А когда чай стоит в ведре - сразу пахнет зеленью, а потом цветочно-фруктовый аромат, ни с чем не спутать. Удачи! Да, цветочки можно сушить отдельно , а потом уже смешивать с сухим чаем.

10 лайков

А веточки, после обрывания листьев с иван-чая, козюли съедают с превеликим удовольствием!

2 лайка

Они любят вкусненькое .

1 лайк

Здравствуйте Ниночка!
С большим удовольствием хочу показать малыша (мамочке).Растет красавчиком.Завтра ему 3 месяца будет.


Спасибо огромное за мальчика.:hugs::hugs::hugs:

14 лайков