Мій діагноз - орхоголізм.

Краще не перекладати, щоб не почути якусь банальність і не розчаруватись… А так загадково та романтично:dizzy::dizzy::dizzy:

3 лайка

Нічого в житті не буває просто так. Люди є різні. Може хтось віддав свою біду разом з квіткою.
Колись у мене було багато фіалок і глоксіній. Привозила з відряджень листочки зимою і літом, розмножувала. Потім дала родичці і все - тридцять років пройшло, а у мене що в квартирі, що тепер у хаті не ростуть ні одні, ні інші. Купувала, дарували, діти привозили - поцвіла і засохла. тепер я сама їх не хочу, щоб не було розчарувань.
Подаруйте свою квітку десь в організацію, не одній людині. Нехай росте і приносить радісь іншим. А у вас будуть ще квіти, без поганих спогадів і асоціацій.

5 лайков

З одного боку, не дуже вірю в такі речі.А з іншого, ми так багато чого не знаєм…

5 лайков

Одного разу в мене був цілий рік проблем. Як почалося з операції сина в лютому і цілий рік кожного місяця, як не травма у когось із сім’ї, так ще щось страшніше. Одна бабуся мені дала пораду купить новий віник, провести ритуал дома , вона розказала який, і викинуть його на роздоріжжі і проблем у мене не стане. Я тоді молода була, питаю, а віник навіщо викидать. А вона відповідає , що хтось їхатиме побаче новий віник і забере собі. І тоді мені дійшло. Кажу так це виходить заберуть мої проблеми у свій дім. Нащо бабуся відповіла, щоб я за це не думала, а думала за свою родину.
Я звичайно нічого не робила, так як я знаю, що якщо мені Бог дав цей іспит, то я повинна його пройти. Рік закінчився і проблеми закінчились. Але про віник пам’ятаю і на роздоріжжі боюся чогось піднімати. І хоть я вірю в те, що без Божої ласки нічого не відбувається, стараюся дотримуватися поговорки береженого і Бог береже.

10 лайков

Всіх з прийдешнім Новим роком! :evergreen_tree::clinking_glasses::snowman_with_snow:

21 лайк

Вже не можу дочекатись, коли мої красуні повністю порозпускаються :blossom::blossom::blossom:

17 лайков

Ще напишу трішки про загальний догляд за фаленопсисами.
Тих гібридів, які до нас потрапляють, абсолютно влаштовують кімнатні температури (+18-27).Вони хочуть світла, але не яскравого, розсіяного. Тому навесні і влітку треба затінити вікна(жалюзі, тюль , наклейки на скло), інакше вони можуть отримати сонячні опіки. І це не обов’язково в справжню спеку.Якогось року я пішла на роботу, а коли повернулась, на кількох квітах вже було обпечене листя.А то був початок березня.
Орхідеї люблять провітрювання, але бояться протягу.Тому, коли все відкриваєте навстіж, кудись їх заховайте.
Вони люблять високу вологість, для фаленопсисів це 60-80%.Тому зараз, коли включене опалення, можна ставити на батарею воду, або мокрі ганчірки.Ну або купити зволожувач повітря.
Полив.Тут можна багато писати, але неможливо написати конкретно, як часто ці квіти треба поливати. Маю такі, що навіть зимою поливаю раз в 3-4 дні, і такі, що раз в 2 тижні.Це залежить від типу субстрату, величини і ‘‘дірявості’’ горшка і кількості в ньому коріння. Якщо коріння стало сіруватого відтінку, видно, що кора суха, горщик став легким, то треба поливати.Часто буває, що у верхній частині горшка вже сухо, а в нижній-постійно мокро. Тоді краще зробити більше дірок, щоб субстрат просихав рівномірно. Якщо у вас сумніви, поливати сьогодні чи почекати до завтра, то завжди вибирайте другий варіант. Тут краще недобор, ніж перебор).
Як поливати.Проливом, якщо погано просихають і не п’ють багато води. Водохльобів поливаю зануренням десь на 30-40 хв.Якщо не пересаджена квітка після покупки, то наливаю воду в піддон, чекаю з годину, потім зливаю решту.

Ну, з грубшого, ніби,все).Може, комусь пригодиться.

13 лайков

І після цього посту ти будеш і далі стверджувати, що немає нічого складно у вирощуванні орхідей?:thinking:

2 лайка

Ой…Невже так складно вийшло?..Хотіла людей орхідеями зацікавити, а вийшло, що тільки повідлякую…:frowning:

2 лайка

Та ну. Промислові фаленопсиси витриваліші за фіалки узамбарські. Головне їх не переопікувати, їх заливанням легше угробить ніж недо чи нерегулярним, з точки зору нормальних квітів, поливанням.

2 лайка


В мого тата це улюбленець - каже "туфля цвіте ". А коли ще й по три бутони одночасно, то взагалі бомба.

21 лайк

Класний паф! Я теж час від часу задумуюсь над черевичками, але вони мені в загальну концепцію не вписуються). Він у Вас вибагливий?

1 лайк

Абсолютно той же догляд що і фаленопсиси. Всі орхи отримують однаковий догляд , без винятків. І цвітуть кожен рік. А от туфля іншого кольору вже 3-4 роки росте, але жодного разу не цвіла.

3 лайка


А цей єкземпляр дендробіуму білого кольору був куплений за 10 грн у жахливому стані. За два тижні після пересадки з того покупного залитого вазону до моїх згуртованих дівчаток і …з’явилось маленьке чудо, якому вже два тижні і чітко вже видно маленький корінчик і майбутнє стебло. Ось так можна за 10 грн отримати новий колір у своєму садочку.

13 лайков

Часто якомусь корінчику чи листочку тішишся більше, ніж квітам.Особливо, коли рослина з проблемами. Я теж деколи беру реанімашки за безцінь. Але завжди клянусь, що востаннє.Бо одна якось швидко вичухається, а друга стоїть на підвіконні ні жива ,ні мертва кілька років і весь вигляд і настрій псує.

2 лайка

Формування у орхідей цвітоносів залишається для мене загадкою. Є такі рослини, на яких вони формуються ідеально правильно і красиво.І нема різниці, переставляєш ти їх, чи ні. А на деяких, як от на моєму African Sunset, це завжди 3-4 квіточки на кількох цвітоносах :frowning: Але дякую і на тому :blossom:

14 лайков

А поряд з орхідеєю прототип кози. Символічно… :laughing: :star_struck: :star_struck:

4 лайка

Доброго ранку квіткомани! Дякую за таку цікаву і докладну інформацію по орхідеям. Я їх теж дуже люблю і через незнання втратила кілька штук.Надіюсь тепер все буде добре :crossed_fingers: :blush:

4 лайка

Буду рада, якщо щось тут Вам пригодиться :wink:

Ще таке щось нацвіло.

17 лайков