Кози та доїльний апарат, всі "за" і "проти"

Літом в розгар масової лактації своїх кіз задумалась щодо придбання доїльного апарату . Почала ретельно обдумувати, зважувати всі “за” і “проти” такого нововведеня в своєму господарстві. Ось мої роздуми…

  1. Потрібно обладнати місце для доїння, на станку який є , користуватись апаратом буде незручно.
  2. Однозначно , апарат полегшить процесс доїння (зніме фізичне навантаження з рук), але не знаю чи вдастя виграти у часі з урахуванням миття самого апарату після кожного використання. А час у моєму випадку - це важливо

3.Невідомо як кози віднесуться до змін, чи не буде їх нервувати голосне гудіння мотору . Чи будуть віддавати молоко.

  1. Відпадуть приємні хвилини спілкування з тваринами під час доїння- обнімання, цілування, поцесушки

Минулого сезону дане питання якось відпало само собою через відсутнісь коштів та й кози пішли потихеньку в запуск.
Незабаром окоти і я знову починаю думати про апарат.

Хотілося б почути думки козоводів, які користуються у своїй практиші машинним доїнням. Почути всі “за” і “проти”

12 лайков

Мені теж цікаво. У мене піддесяток кізоньок-підлітків. Лише весною буди їх покривати.
Тож, до доїння меі ще далеко (сир варю з покупного(((()
Але тема актуальна. Хочу не лише знати, що краще, а і який з типів доїльних апаратів кращий.

Я двумя руками за аппарат, у нас в хозяйстве он туже 4й год.

  1. Потрібно обладнати місце для доїння, на станку який є , користуватись апаратом буде незручно.

это очень правильный момент в процессе доения, к порядку приручаются и козы и хозяин. Чисто, хорошо и никаких горошков в зоне дойки.

  1. Однозначно , апарат полегшить процесс доїння (зніме фізичне навантаження з рук), але не знаю чи вдастя виграти у часі з урахуванням миття самого апарату після кожного використання. А час у моєму випадку - це важливо.

Генеральная мойка аппарата - раз в неделю (выходные), а так промыть до дойки и после, это буквально несколько секунд.

  1. Невідомо як кози віднесуться до змін, чи не буде їх нервувати голосне гудіння мотору . Чи будуть віддавати молоко.

Мы тоже переживали из-за звука мотора…как по мне козы этого даже не заметили

  1. Відпадуть приємні хвилини спілкування з тваринами під час доїння- обнімання, цілування, поцесушки

Обнимашек и целовашек с козами еще больше, аппарат доит, а ты успеваешь погладить, посмотреть и поговорить с козой

13 лайков

Я тоже интересовалась доильньім апаратом. Но читала от девочек, что все ровно надо додаивать козочку. Потому для меня про ще сразу руками доить.

Инна, додоить грамм 50 - 100 и выдоить 2,5-3 литра…разница есть и существенная.

у нас это додоенное молоко кошкам идет… его не много :blush:

5 лайков

Саша @Alya, а через який час після окоту Ви починаєте користуватись апаратом. Маю наувазі період роздоювання … він ручний?

Це вже як получиться… Маю одну красаву, котра як тільки вистрибує на станок для доїння то відразу має висипати весь свій запас горошків. Повертаю її на місце, прибираю і тоді починаю готувати її до доїння. Дуже рідко буває що вона не припідносить мені такого “сюопризу”

4 лайка

Зоя, приблизительно на 10 день, но все зависит от вымени. Есть коза которая идет под аппарат уже на 6 сутки.

Как отечность вымени пройдет, так и аппарат подключаем.

5 лайков

А ви практикуєте на роздої 4-х чи 3-х разове доїння?

У мене виходить перші місяці доїти 4рази (підлаштовую під свій графік роботи) в 6, 12,17,22
З апаратом , мабуть, морочно :smirk:

Зоя, у нас как такового раздоя нет …очень редко козы доятся больше чем 3 раза в сутки.

Обычно от окоза до августа - 3 раза в день, с августа 2 раза, перед запуском 1 раз.

3 лайка

Спогад з дитинства. Коли заходила малою на ферму , бачила процесс доїння корів .Корови стояли з такими сумними очима,їх безжалісно чавкали доїльні апарати ї мені здавалось що їм дуже-дуже боляче :disappointed_relieіed: Так, пригадалось…

Боюсь ще при доїнні кіз апаратом прогледіти мастит. Є дівчатка, які трохи зажимають молоко і щоб його отримати, потрібно трохи поумовляти козу. А як з апаратним доїнням проходить процесс у таких кіз?

2 лайка

Сьогодні потрапила на очі інформація про часткову компенсацію власникам корів витрат за придбання індивідуальних діїльних та охолоджувальних установок.

Цікаво це стосується тільки корів ? Чи власники кіз також можуть розраховувати на таку “блаж”. Ніде не знайшла ніякої інформації по цьому питанню :face_with_raised_eyebrow:

3 лайка

Зоя, только по коровам. К сожалению, козоводство не рассматриваются как перспективная отрасль. Надеюсь, что пока

2 лайка

Шкода, що у нашій державі у кіз немає перспективи… Але, як я бачу по статистиці , у корів також перспективи мізерні…:persevere:

4 лайка

Уже цікавлюсь зараз апаратом, хочу придбати, хто яким користується, багато різних фірм, а яку вибрати не знаю, може є якісь нюанси?

У мене сьогодні перше доїння апаратом моїх козявочок. Зараз видам вечерю чоловікові опишу свої враження

Я целый день заглядываю, жду, что вы поделетесь впечатлениями.

Розповім по свої перші враження. Спочатку мінуси -немає стійкої платформи для бідона на апараті, бідон їздить, колеса при перевозці шатаються, бігають з боку в бік,але самий великий недолік на мою думку, це складність кріплення на кришку бідона вакуумного шлангу, його вдалося одягти тільки після занурення в кипяток. Щоразу одягати його таким способом буде для мене особисто проблематично. Потрібно придумати якийсь інший спосіб як його закріплювати, чоловік каже потрібно якийсь перехідник приладнати.
Тепер плюси, їх більше. Апарат працює майже безшумно хоч ми його і поставили на вулиці поки кози звикнуть.кіз більше лакав новий бідон біля станка.Всі мої страхи з приводу того як сприймуть новизну мої кози виявилися марними, склалося враження що вони і непомітили різниці в доїнні.Я сиділа поряд і чушкала їм боки. Перевіряла якість доїння після апарарату-вдалось видавити кілька струйок молока і все. Маю козу з великим вимям і манюніми сосками, руками її видоїти дуже важко і довго. Вже думала її вибраковувати, хоча і молокам вона тішить
а апарат висмоктав молоко без проблем.
Далі потрібно думати як правильно обладнати місце для доїння, бо на станку незовсім зручно .

4 лайка

А почему на станке неудобно?

А как мыть? Сильно моторошно?

Мені мівця з апаратом маловато, потрібно щось поміняти і думаю що краще буде ставити по дві кози - одну дою а іншу тим часом мию, так швидше буде. Але це так на майбутнє.

ще повністю нерозбирала, просто промила гарячою водою

Але з сепаратором все складніше :joy: :joy: :joy:

2 лайка