Квіткові кози

Оля, точно ! Я вирішила, що свиней не будем тримати більше:grin: На козликів затрат менше, а результат майже той самий. Це якщо врахувати що свиню ми годували рік і тушка виросла на 70кг:unamused:

1 лайк

Оля, сичуги залишили, але вони такі уже великі у них:astonished:

Это не страшно. Да, их “крепость” будет меньше, т.е самой сычужной закваски нужно будет добавлять больше, но они все равно будут работать

2 лайка

На вулиці вже кілька днів температура в затінку сягає поділки 38…
Мучаться люди, тварини…
Кіз виводжу пастись о 5 й ранку і протягом дня ховаю під дерева в затінок. В хліві задуха… Загін недобудований і не знаю коли добудується - всі матеріали які планувались на його будівництво прийшлось використати на ремонт сінника після “сюрпризів” погоди… До зими потрібно ще й відремонтувати покрівлю хліва, бо в такому стані він зиму не переживе…
Вчора купила відро огірків для консервації… звикла що маю завжди власні огірочки з своєї грядки… а тут купила вчора, а сьогодні частина уже розвалилась в руках… чим вони напічкані:cry: Навіть не хочеться з ними уже щось робити…
Сьогодні нарешті перевезли другий укіс люцерки…з 30сот. получився великий прицеп…Ходила на город два вечорі і один ранок, поки сама здрапала сіно в покоси… в результаті сінник 7м на 3м і 3м. висотою повністю напханий сіном…Ще замовлено 30 тюків вівсяної соломи… На огороді росте 10сот кормового буряка та 5 сот. понівеченої кукурудзи… Було ще 5 сотю гарбузів але від них нічого не лишилось після граду:sob: Думаю якось зиму переживам…
з сирами трохи проблеми…планувала придбати для них окремий холодильник… але всі заощадження пішли на ремонт…так що мої сирочки ютяться поки в загальному холодильнику…

10 лайков

Я сегодня собрала 4 ведра огурцов, могу переслать, безвозмездно☺, я уже закруток кучу наделала, а они не кончаются

2 лайка

У нас теж проблема з огірками, точніше - без огірків. І на зиму не запасла. Завжди в теплиці повно, 24 рослинки сажу, розростаються -тунель. А в цьому році в одне стебло і ті сохнуть, і на городі нема. На базарі 18-20 грн. кг, по таких цінах не накупишся. Зараз закриваю помідори, поки не всі спеклися на сонці. Хоч і жарко на кухні, але зима спитає. Такі гарні вродили Президент - червоні, здоровенні, апельсин - оранжеві, солодющі, ще якісь ребристі, сусідка пригощала в минулому році, то я насіння зібрала. Закриваю в банку різаними -смачно.

5 лайков

Вже два дні купаю собак у ставку…
Може кіз також пробувати в воду завести…вони так дихтять бідові в затінку сьогодні 37
Хто підкаже варто чи ні намочити кіз?

ну я бы точно не мочила

знаю, что некоторые стригут и купают
но это совсем не естественное для них состояние и чревато либо перегревом либо переохлаждением.
Зоя, а вы просто попробуйте коз к воде подвести и наблюдайте пойдут ли в воду. Специально не затаскивайте. И помните, что некоторые дойные.

1 лайк

Оля, пішла сьогодні купатись… з козами:grin:

Всі дружно підійшли за мною до води… На водні процедури погодилась тільки молодь і то тільки тому, що я зайшла у воду а вони як хвостики слідом…Зайшли так що у воді були лише ноги, пузячка лишились сухими…Стояли і здивовано дивились… чому це я пішла у воду :astonished:

10 лайков

Ну правильно, воду пить надо, а не ходить по ней)

5 лайков

Вони у мене балувані-вода має бути тільки з криниці, а зі ставка пити не хочуть… Минулого літа через засуху води в криницях було зовсім мало, не вистачала і людям и тваринам … я довго мучилась поки заставила кіз пити воду зі ставка…

5 лайков

Ой, у всіх, мабудь, таке. В мене не хочуть пити з другого відра! А після дощику на випасі з калюжи сьорбали)

6 лайков

Там ЭКО :grin: вода.

6 лайков

Зоя, вони не балувані, а дуже мудрі і розумні- ну не можна її пити. Колись я припнула бичка біля ставка і в обід, щоб не нести від хати воду, напоїла його ставковою водою. Бичок був вгодований, аж блищав. А після того напування напав понос, ми ледве його врятували. І став , як драбина. То тепер я всім кажу і застерігаю, щоб не поїли водою зі ставка.

4 лайка

У нас теж балувані - воду тільки з криниці, із скважини не п"ють. Ранком відра помию і свіжої води дам - напилися і ждуть, щоб в обід свіжої налила. А як з пасовища біжать, то Сімка може у курей напитися , там кожен ранок чиста і свіжа, то не боюся.

1 лайк

Щось за постійними заботами вже давненько на свою сторінку не заглядала…

За цей час нестало двох наших мешканців Джекі та Мішки. Чомусь :sob:навіть язик не повертається назвати їх тваринами. Причина смерті Джекі невідома. Звечора відмовився від їжі, я вирішила що він мене образився за те, що не пустила на собаче весілля (недалеко гуляла сука ). А вранці знайшла вже холодне тіло. Корю себе що не приділила йому уваги , можливо, все булоб по іншому… джеккі був дорослим псом, але в душі лишався грайливим , непосидючим цуциком. дуже любив бавитись, бігати, стрибати, борюкатись…


Мішка помер від старості-прожив 12 років. так сталось що я була з ним разом із перших хвилин його життя і майже до кінця…Це единий наш кіт. який любив купатись… Після водних процедур він засинав відразу як немовля.

Із гарних новин- у нас нарешті закінчився ремонт дахів сінника і хліва.


Старенький сарачик з новим дахом. Дах прийшлось міняти повністю, також зробити стелю із нових досок. По досках зверху на горищі постелили паробар’єр ( правда я щось невпевнена стосовно паробар’єру, хотілось щоб взимку було тепліше а мені здається що в приміщення якесь важке повітря з ним

Наш оновлений сінник

Ще одна гарна новина- до мене вчора приїхав високий (ріст 180см) блондин АТЛАНТ. якого я дуже довго чекала. Новий холодильник для моїх сирочків .:heart_eyes:

25 лайков

І все таки хороших новин більше. Бажаю вам повного холодильника і смачного сіна.

6 лайков

Оля, дякую:blush:
А щодо

покощо проблематично, у моїх дівчат
Маня доїться уже півтора року, у Бусі 12й місяць лактації, у Яреськи восьмий, у Ладусі та Василини шостий.
Молока маю в день всього7-8л.
І ніхто з них ще не гуляв.

2 лайка

Ой,ой, сколько хороших новостей!
Жаль, но приходится расставаться с нашими любимцами. Но они нам приносили столько позитива, что помнить их с теплотой в сердце будем всегда.

Зоя, здорово, что все потихоньку восстановили да еще и холодильник - это же вообще песня!
Ну и не так уж мало молока в день выходит. Если за два дня собрать, то уже и огромный сыр выйдет. Точно будет чем наполнять вашего гиганта высоченного :grin:

5 лайков

Оце ж так, у кого з весни гуляють, а хто ніяк заміж не хоче. У нас одна 8 місяців доїться, друга 6. Пока мовчать. Ну нічого, похолодає - загуляють. Аби всі здорові,

2 лайка