Чабарня. Ферма-майстерня на Десні

А я їх відварювала, а потім солила. Хоча чорні грузді , як на мій смак, смачніші.

2 лайка

Трохи про моїх кіз.
Якщо говорити точно, то у мене їх немає…
Я, як запекла сироварка чи сирниця, вирішила почати з самого початку - купила козенят…
А козенята - це ж не кози)))
Почала цей процес ще влітку - брала переважно тьохмісячних. Тепер найстаршим по 6.5 місяців. Це Нічка (81% нубійка) та Бембі (75% нубійка). Вирішила, що покриватиму їх після року.
Вчора прийшов ветеринар, подивився кіз і безапеляційно: що ви тягнете, їх покривати треба, вони вже здорові кобили… Потім в охоту входити не будуть…
Ідею робити подарунок цапу я відкинула, а от скасували зернові в раціоні вирішила. Тепер у них лише паша, трохи овочів і висівка…

7 лайков

Лена, а какой вес у козочек?

1 лайк

Я не зважувала, але кілограм 30, думаю. Не можу знайти місця, де б на рівному ваги поставити)))

1 лайк

ну если 30 кг - не такой и большой вес, чтобы ограничивать в зерне. Они же растут, не зажиреют в 6,5 месяцев. А ветеринары у нас -те еще профессионалы по козам :sob:

11 лайков

Лена , померяйте обхват за лопатками и рост в холке.

1 лайк

Він, схоже, не розуміє, що є нубійці з дещо іншою конституцією… А щодо зерна - дякую за пораду, бо аж шкода було садити їх на голодній пайок)))

3 лайка

Мариша имела в виду сельских ветов , которые привыкли к дворянским козам.

5 лайков

ну да, я про них, родимых. Форумчане не имелись в виду :relaxed:, они у нас умнички и большущая им благодарность за ценные советы

12 лайков

Охват 73, холка 60
Я табличку з урахуванням холки не знайшла. А охват говорить, що десь 35 кг. Це в 6.5 місяців.

2 лайка

@Kharkovchanka Марина, тыкните, пожалуйста, носом. Где эта табличка? Видела на форуме, а сейчас найти не могу. Таблица с учетом высоты в холке и объема груди

2 лайка

я бы не снимала с зерновых… но это, конечно, только мое мнение

3 лайка

І мені не хочеться) тож, проігнорую і годуватиму потроху далі)))

2 лайка

@Kharkovchanka І мене теж ткніть носом)

1 лайк

15 лайков

Але це без висоти холки. Чи це особливо не впливає?

1 лайк

Лена , у меня промеры такие … это было месяц назад. С зерна снимать не собираюсь, но и крыть буду только через год. Буду наблюдать что бы при зимне - стойловом содержании не разжирела. Если сильно начнут круглеть , сниму с зерна совсем ранней весной и до самой осени.

1 лайк

Лена , наблюдайте.

В любом случае я НЕ советую Вам крыть % Нубийку раньше года :slightly_smiling_face:

2 лайка

Безумовно, крити раніше року і мови йти не може. Рік їм у квітні.
Але я зрозуміла, що мої низькуваті в порівнянні з Вашими.
Але, можливо це тому, що у мене процентність нижча - 75 і 81 чи генетика гірша(

2 лайка

Як я і розповідала, минулого року у нас в господарстві з’явилися свинні. Були і вьєтнамці, і кармали, але погад рік роботи показав, що кармали мені більше підходять.

1 лайк